Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bolu Tüneli'nde Ders

Bolu Tüneli'nde inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin mimar ve mühendisleri, tünelin trafiğe açılmasıyla otoyoldaki güvenli trafik akışının sürekli konuma geleceğini ve Ankara-İstanbul arası 3.5 saate ineceğini belirtiler.

Yeni Şafak Gazetesi/Lokman Kılıçolu Tüneli'nde inceleme yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin mimar ve mühendisleri, tünelin trafiğe açılmasıyla otoyoldaki güvenli trafik akışının sürekli konuma geleceğini ve Ankara-İstanbul arası 3.5 saate ineceğini belirtiler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı, bünyesinde görev yapan mimar ve mühendislere Bolu Tüneli'nde inceleme yaptırdı. Tüneli yapan müşavir firma, inceleme sırasında Büyükşehir heyetine teknik bilgileri içeren sinevizyon gösterisi düzenledi. Teknik heyetin başkanlığını yapan Fen işleri Daire Başkan Yardımcısı Ali Alparslan, personelin teknik tecrübesini arttırmak amacını taşıdıklarını söyledi. Alparslan "Kocaeli'nin değişimi ve gelişimi için yapılan çalışmalarda teknik personelimizin bilgisini ve becerisini arttırmak, kentimize yapılan hizmetlerin artmasını sağlayacaktır. Genç ve çalışkan ekibimizin, teknik bilgi birikimini artırmak, yapılacak çalışmalara yansıyacaktır" dedi.

Tüneldeki incelemelere Fen İşleri Daire Başkan Yardımcısı Ali Alparslan'ın yanı sıra Kent Konut Koordinatörü Hasan Güzel, Yapı Kontrol Şube Müdürü Suat Atak ile 38 mimar ve mühendis katıldı. İnşaatı yürüten müşavir firma yetkilileri, tünelin Türkiye karayollarının ana arteri durumundaki İstanbul, Ankara eksenindeki ulusal ve uluslararası taşıma talebini karşılamayı amaçladığını belirtti. Yetkililer tünelin trafiğe açılmasıyla ayrıca otoyoldaki güvenli trafik akışının da sürekli konuma getirileceğini söyledi.

Firma yetkilileri, Bolu Dağı Geçiş Projesi'nin 25.5 kilometre otoyol, 1.6 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 27 kilometre uzunluğa sahip olduğunu ifade ettiler. Yetkililer ayrıca iki tüplü, üçer şeritli tünelin, Ankara yönündeki tüpünün 2 bin 788 kilometre, İstanbul yönündeki tüpünün ise 2 bin 954 kilometre uzunluğunda olduğunu kaydetti. Tünel sayesinde Ankara-İstanbul arası 3.5 saatte gidilebilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bolu-tunelinde-ders_50795.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!