Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bomonti'ye 30 Milyon Dolarlık Apartman Yatırımı

Belçika merkezli Extensa tarafından yapımına başlanan projede, daire fiyatları 270 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişiyor. Ackermans & Van Haaren icra kurulu başkanı Bertrand: ''Biz diğerleri gibi yüksek kuleler yapmıyoruz. Daha yatay, daha insani ölçekte olsun, içinde yaşayanlar penceresini açabilsin istiyoruz. Bomonti'deki proje, burada

yapi.com.tr / AA
Bomonti'ye 30 Milyon Dolarlık Apartman Yatırımı

Belçika merkezli Extensa tarafından yapımına başlanan projede, daire fiyatları 270 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişiyor. Ackermans & Van Haaren icra kurulu başkanı Bertrand: ''Biz diğerleri gibi yüksek kuleler yapmıyoruz. Daha yatay, daha insani ölçekte olsun, içinde yaşayanlar penceresini açabilsin istiyoruz. Bomonti'deki proje, burada yapabileceklerimizin küçük bir parçası, adım adım bundan sonra daha da büyüteceğiz'' dedi.

Belçika merkezli Extensa'nın İstanbul'da 30 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği ‘Extensa Bomonti Apartman’ projesinde, daire fiyatları 270 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değişiyor.

Extensa Group'un bağlı olduğu Ackermans & van Haaren İcra Kurulu Başkanı Baron Luc Bertrand, projeye ilişkin düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye'de uzun süredir mevcut olduklarını ve İzmir Limanı'nı inşa ettiklerini belirtti.

Yatırım yaptıkları ülkelerde kazandıklarını hiçbir şekilde Belçika'ya götürmediklerini ve o ülkede değerlendirdiklerini vurgulayan Bertrand, şöyle devam etti:
''Avrupa'da birçok ülkeye baktığınızda genel olarak büyümenin durağan olduğunu görüyorsunuz. Burada aslında bir hata yaptığımızı söyleyebilirim. Türkiye'ye çok daha erken ve çok daha hızlı girmemiz gerekirdi. Çok iyi bir ekonomik performans gösteren, geniş pazar potansiyeli bulunan Türkiye'nin geleceğine inanıyoruz. Türkiye'nin Avrupa'da bir yeri olduğuna, Avrupa'nın bir parçası olduğuna inanıyoruz. Sistemik şekilde Türkiye'de işlerimizi adım adım geliştireceğiz. Türkiye ile ciddi olarak ilgileniyoruz. Tanımadığımız bir ülkeye girdiğimizde orayı iyi tanıyan ortaklarımız olabiliyor. Aynı şey Türkiye için de geçerli. Türkiye'de gayrimenkul piyasasının ciddi oranda büyüyeceğini düşünüyoruz ve bunun bir parçası olmak istiyoruz. Biz buraya 6 ayda zengin olmak için gelmedik. Bu pazara uzun vadeli bakıyoruz ve zamanımız da var.''

''Gayrimenkulde 1 milyar avroluk kaynağa sahibiz''
    
Bertrand, gayrimenkul alanında 1 milyar avroluk bir kaynağa sahip olduklarının altını çizerek, ''Biz diğerleri gibi yüksek kuleler yapmıyoruz. Daha yatay, daha insani ölçekte olsun, içinde yaşayanlar penceresini açabilsin istiyoruz. Bomonti'deki proje, burada yapabileceklerimizin küçük bir parçası. Adım adım bundan sonra daha da büyüteceğiz'' diye konuştu.
 
Temel olarak faaliyet alanları arasında yenilenebilir enerjinin de bulunduğunun altını çizen Bertrand, ''Dünyada rüzgar parkları inşa eden ana şirketlerden biriyiz. Bu ülke, yenilenebilir enerjide de iyi bir fırsat sunuyor'' dedi.

Holding bünyesinde 2 bankanın bulunduğunu ve bunların bireylerin varlıklarını yönetme şeklinde hizmet verdiğini ifade eden Bertrand, Türkiye'nin bu anlamda da ilgi çekici bir ülke olduğunu söyledi.

Metrekare fiyatı 4.200 dolar

Extensa İstanbul Emlak Yatırım İnşaat ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özlem Gökçe de yatay bir mimariyle inşa edilen projede özellikle cephe sisteminde çevre binalardan, eski yapılardan esinlendiklerini ve çok fazla atıl kalacak pozisyonlar yaratmadıklarını söyledi.
 
Toplamda 92 daire ve 9 ticaret ünitesinin bulunduğu projede bina girişinde yer alan ışık kulesinin aynalarla ışığı tepeden alt katlara kadar yaydığını ifade eden Gökçe, yine Bomonti'de stüdyo daire ağırlıklı başka bir proje üzerinde de çalıştıklarını bildirdi.

Extensa Bomonti Apartmanı'nın yapımına Temmuz sonunda başladıklarını, 2011 Ekim ayında da teslim etmeyi planladıklarını kaydeden Gökçe, farklı büyüklükte ve tipteki dairelerin 64 ile 277 metrekare arasında olduğunu, ortalama metrekare fiyatı 4.200 dolar olan daire fiyatlarının 270 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında değiştiğini belirtti.

Şu anda şehir merkezindeki pozisyonlarla ilgilendiklerinin altını çizen Gökçe, ''Arsa anlamında pozisyonlarımızı birkaç yıl önce aldık. Bu açıdan 3 senelik geçmişimiz söz konusu'' dedi.

Özlem Gökçe, 4 bodrum, 1 zemin, 5 normal ve 1 çatı katı olmak üzere toplam 92 konut ve 9 mağazadan oluşan projenin yatırım maliyetinin 30 milyon dolar olduğunu ve şimdiye kadar dairelerin yaklaşık yarısının satıldığını bildirdi.

''500 milyon avroluk yatırım''

Extensa Group Üst Yöneticisi (CEO) Kris Verhellen de bu yıl 100. kuruluş yılını kutlayan Extensa'nın Belçika Antwerb'de banliyö bölgelerinde büyük ölçekli konut projeleri geliştirme amacıyla kurulduğunu, şirketin kentsel dokuyu dönüşüm yoluyla güzelleştirme yaklaşımı bulunduğunu vurguladı.

Grubun şu anda devam eden projelerinin tamamının 1 milyon metrekareden fazla bir alanı kapsadığını, konut projelerinin yanı sıra alışveriş merkezleri, iş parkları ve ofis binaları inşa ettiklerini anlatan Verhellen, şirketin ayrıca gayrimenkul yatırımı alanındaki iştiraki Leasinvest ile 500 milyon avroluk bir yatırımı yönettiğini söyledi.

Belçika'dan sonra Slovakya ve Luxemburg'daki yapılanmanın ardından 2005 yılında Extensa İstanbul'u kurarak Türkiye pazarına giriş yaptıklarını, 2007'den itibaren de arazi geliştirme faaliyetlerine başladıklarını belirten Verhellen, İstanbul'un fırsatlar sunan bir kent olduğunu, Grup olarak da bu fırsatlara baktıklarını ifade etti.

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/bomontiye-30-milyon-dolarlik-apartman-yatirimi_83205.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!