Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bornova’nın Duvarları Konuşuyor

Bornova Belediyesi’nin ilk olarak Yakaköy Mahallesi’nde başlattığı 'Konuşan Duvarlar Projesi' ilçenin pek çok mahallesinde binaların penceresiz cephelerini renklendirmeye devam ediyor.

yapi.com.tr
Bornova’nın Duvarları Konuşuyor

DHA'nın haberine göre, binaların konumlarına göre bazı noktalarda sprey boyalarla yapılan grafiti eserleri duvarları süslerken, daha yüksek yapılarda giydirme resimler kullanılıyor. Bornova Belediyesi’nce daha önce düzenlenen 'Uluslararası Suluboya Festivali'ne katılan sanatçılar tarafından resmedilmiş Bornova resimleri ile hazırlanan giydirmeler kente estetik bir görünüm kazandırıyor.

Proje kapsamında yapılan bina giydirmeleri ilk olarak; Erzene mahallesi 3 Sokak No:3 adresinde yer alan binanın Dramalılar Köşkü'ne bakan cephesine, Yeşilova Mahallesi 4048/2 Sokak No: 7/A ile 4050 Sokak No:2 de yer alan binaların Halil Atila İlköğretim Okulu’na bakan cephelerine ve Refik Tulga Cad. 5321 Sk. No: 20 adresinde yer alan binanın, Mediha Mahmut Bey Ortaokulu’na bakan cephesine uygulandı. Bu çalışmaların ardından Bornova Belediyesi’nin hizmete açtığı Evka-4 Mahallesi Pazaryeri’nin duvarları, Büyük Çarşı girişindeki binanın Dramalılar Köşkü’ne bakan tarafındaki duvarı, İçtaş Hizmet Binası’nın yan duvarı, Kızlar Kahvesi’nin Bornova Belediyesi Merkez Hizmet Binası’na bakan tarafı, Ayfer Feray Açıkhava Tiyatrosu’nun duvarları, Atatürk Kitaplığı’nın karşısındaki binanın sağır cephesi birbirinden güzel graffiti ve giydirme resimlerle süslendi. Binaların sağır cephelerine yapılan uygulamalar vatandaşlar tarafından da beğenildi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, "Kentimizin farklı yerlerinde insanların her gün geçerken gördükleri gri, karanlık duvarları renklendirmeye devam ediyoruz. Bu sanatsal çalışmaları Bornova’nın çeşitli alanlarındaki duvarlara uygulanmaya devam edeceğiz. 2014 – 2019 yıllarını kapsayan stratejik planlanımızda tasarım ve inovasyon da var. Konuşan Duvarlar Projesi de bu anlayışın ürünü. Bu çalışmalara doğa ve köy turizmi hedefimiz doğrultusunda Yakaköy’de başladık. Şimdi ise bütün Bornova’yı renklendiriyoruz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bornovanin-duvarlari-konusuyor_155578.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!