Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BOSAD'a Yeniden Ahmet Yiğitbaşı Seçildi

Boya Sanayicileri Derneği BOSAD’ın, 8. Olağan Genel Kurul Tolantısı’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Ahmet Yiğitbaşı yeniden seçildi.

yapi.com.tr
BOSAD'a Yeniden Ahmet Yiğitbaşı Seçildi

Türk boya ve hammaddeleri sektörünün tek meslek örgütü olan BOSAD’ın 8. Olağan Genel Kurulu’nda  yapılan seçimler sonucu yönetim kurulu asil üyeliklerine; Altuğ Akbaş, M. Akın Akçalı, Kenan Baytaş, Cemal Drahor, Mustafa Deryal, R. Şükrü Ergün, Levend Kokuludağ, Semih Kılıç, Tayfun Küçükoğlu, Erol Mizrahi, Serdar Oran, Feridun Uzunyol ve Ahmet Yiğitbaşı seçildi. Denetim kurulu asil üyeliklerine ise Dilek Çolakoğlu, Mustafa Konya ve Ersin Yıldırım.  

2015 yılında bu yana Boya Sanayicileri Derneği Başkanlığı’nı (BOSAD) yapan ve yeniden seçilen Ahmet Yiğitbaşı, toplantının kapanış konuşmasında önümüzdeki çalışma döneminin BOSAD açısından yeni bir atılım dönemi olacağını ifade etti.

Boya sanayinin bölgesel bir üretim ve yatırım üssü olma hedefi çerçevesinde, sektörel bir cazibe merkezi olması için çalışmaların devam edeceğini belirten Ahmet Yiğitbaşı,önümüzdeki dönemde Türk boya pazarının büyümesine yönelik önemli projeleri hayata geçireceklerini söyledi.

Ahmet Yiğitbaşı kimdir?
BOSAD’da kurucu üye olarak 2003 yılından beri yönetim kurulunda görev alan Ahmet Yiğitbaşı, Aachen Teknik Üniversitesi’nde (Almanya) Makina Mühendisliği bölümünde öğrenim gördü. Yakıt Mühendisliği dalında yüksek lisansını tamamlandı. 1958 İzmir doğumlu olan Yiğitbaşı, iş hayatına 1987’de, Almanya’da Union  Kraftstoff’ta başladı ve 1990-1996 yılları arasında Botaş Ambalaj San. A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulundy. 1996-2001 yılları arasında Yaşar Holding Boya ve Kimya Grubunda; Otomotiv, Endüstriyel, İnşaat Boyaları ve Matbaa Mürekkepleri olmak üzere, farklı iş ünitelerinden sorumlu başkan yardımcısı 2001-2015 yılları arasında Grup başkanı olarak görev yaptı. 2015 yılından itibaren de DYO Boya A.Ş, Toyo Matbaa Mürekkepleri A.Ş ve Desa Enerji A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürüyor.
Yaşar Üniversitesi’nde, 2003-2010 yılları arası Mütevelli Heyet Üyeliği ve Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu ve 2010 yılından itibaren de Mütevelli Heyet Başkanı olarak görev yapıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bosada-yeniden-ahmet-yigitbasi-secildi_159232.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!