Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

BOTAŞ Genel Müdürlük Binasının Tercihi Daikin

BOTAŞ Ankara’da bulunan genel müdürlük binasının yenileme çalışmalarında soğutma gruplarını Daikin markalı ürünlerden seçti.

yapi.com.tr
BOTAŞ Genel Müdürlük Binasının Tercihi Daikin

Bugüne kadar bina, ofis, konut, otel, AVM, hastane, okul ve fabrika gibi birçok mekanın iklimlendirme çözümlerinde güvenle tercih edilen Daikin, geniş ürün gamı ve çözüm odaklı yaklaşımıyla beğeni toplamaya devam ediyor. Enerji verimli ve yüksek teknolojili ürünleriyle sektöründe bir dünya markası olan Daikin, yaygın servis ağı, satış öncesi ve sonrası sağladığı hızlı çözümlerle bireysel ve kurumsal tüm segmentlerde kullanıcıların ilk tercihlerden biri olarak öne çıkıyor.

Türkiye’nin önemli kuruluşlarından biri olan ve Irak ham petrolünün İskenderun Körfezi’ne taşınmasını gerçekleştirmek üzere kurulan BOTAŞ da Ankara’da bulunan genel müdürlük binasının yenileme çalışmalarında soğutma gruplarını Daikin markalı ürünlerden seçerek konfor ve tasarrufa kavuştu. Binanın tamamını kapsayan yenileme çalışmalarında 1500 kw’lık 2 adet EWADH15T-SS model vidalı kompresörlü hava soğutmalı soğutma grubu kullanıldı ve toplamda 3000 kw’lık soğutma gücüne ulaşıldı.

Enerji verimliliği ve teknik özellikleri açısından güçlü bir ürün olan EWADH15T-SS model, Daikin soğutma grubundaki diğer modellerde olduğu gibi düşük işletme maliyeti ve uzun çalışma ömrüne sahip. Enerji verimliliğini optimize etmek üzere özenli tasarlanan cihaz, Al-Al microchannel kondenser teknolojisi sayesinde Bakır-Alüminyum teknolojisine kıyasla hem daha kompakt cihazla daha yüksek verim sağlanmasına, hem de daha az soğutucu akışkan kullanımıyla çevreye daha az zarar verilmesine olanak sağlar. En son teknoloji ile tasarlanan tek vidalı (screw) kompresör, oldukça düşük ses seviyelerinde büyük miktarlarda havayı taşıyabilen benzersiz fan dizaynına sahiptir. Bu sayede hem tam yük, hem de kısmi yük koşullarında çok düşük çalışma sesi seviyeleriyle kullanıcılara büyük bir konfor sağlar. Hava soğutmalı tek vidalı (screw) kompresörün özel tasarım sahada bakım kolaylığı sağlayan çok önemli bir özellik olarak öne çıkar. Cihazda bulunan ‘Yeni MicroTech 4’ denetleyici, kontrol ortamının kullanımını kolaylaştırır. Kontrol mantığı maksimum verimlilik sağlayacak, anormal işletme koşullarında çalışmaya devam edecek ve ünite çalışmasının bir tarihçesini sunacak şekilde tasarlanmıştır. Cihazın en büyük avantajlarından biri de LonWorks, Bacnet, Ethernet TCP/IP veya Modbus iletişimi ile kolayca arayüz oluşturabilmesidir. Güvenliğin maksimum düzeyde olabilmesi için iki veya üç adet tamamen bağımsız soğutucu akışkan devresi içeren cihaz, ‘high ambient kit’ opsiyonu ile yüksek sıcaklıklarda mükemmel verimlilik sağlar. Serinin kapasite aralığının 300-2100 kW aralığında standart, düşük ve çok düşük olmak üzere 3 farklı ses opsiyonu vardır. Silver ve Gold seçenekleri ile 2 farklı verim opsiyonu sağlar.

 

*

Daikin Türkiye Hakkında

Türkiye'de 1978 yılından beri distribütörler vasıtasıyla 43 yıldır faaliyetlerini sürdüren Daikin, temmuz 2011'de Airfel'i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörünün iddialı bir yatırımcısı olmuştur. Daikin Türkiye bugün ısıtma, soğutma ve havalandırma alanında Türkiye’nin en geniş ürün gamına sahip şirketidir. Daikin Türkiye çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının iklimlendirme sektörüne yönelik kombi, klima üniteleri, panel radyatörler, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun son teknoloji ile üretilmiş ürünleri bulunmaktadır. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Daikin Türkiye, Sakarya’da 163 bin metrekare alan üzerine kurulu olan üretim tesislerinde, çatısı altında bulunan Daikin ve Airfel markalarının kombi, klima üniteleri, fancoil, klima santralleri vb. farklı ihtiyaçlara uygun ürünleri son teknoloji ile üretmektedir. 8 bölge müdürlüğü, 500 bayi, 16 kadın girişimci Sakura bayi, 500 satış noktası ve 500’ün üzerindeki yetkili servisiyle Türkiye’nin geniş bir coğrafyasına hizmet verebilmektedir. Ayrıca Avrupa'nın ilk iklimlendirme deneyim merkezini de sektörüne kazandırmıştır. İstanbul'da bulunan Daikin Akademi ise eğitimin gücünü paydaşların kişisel gelişim, mesleki deneyim ve iş yapma kalitesine yansıtmak için çalışmaktadır. Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’nın da Ar-Ge, üretim ve lojistik üssü olarak konumlanan Daikin Türkiye, CIS ülkelerinin (Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Ermenistan ve Tacikistan) ve Gürcistan, Kuzey Irak, Moğolistan, KKTC pazarlarının sorumluluğunu da üstlenmiştir.

Split Klima Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Yıllık 1 milyon 500 bin set kapasiteli split klima fabrikasında üretilen klimalarımız % 100 yüksek basınç, fonksiyon, performans, elektrik güvenlik ve ses testlerinden geçmektedir. Üretimdeki test proseslerinden kullanılan robot uygulamaları ve özellikle kritik noktalardaki bakır boru birleşim kaynak işlemlerinde kullanılan kaynak robotları ile el değmeden üretim gerçekleştirilmektedir.

Klima Santrali Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Türkiye’nin en modern tesislerine sahip klima santral fabrikasında Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle konfor ve hijyenik tip klima santralleri, hijyenik paket tip klima santrali, hücreli aspiratör, havuz nem alma santrali, mutfak aspiratörü, sığınak havalandırma cihazı ve ısı geri kazanım cihazı üretimi gerçekleşmektedir. Yurt içinde, yurt dışında çok sayıda prestijli otel, hastane, ilaç fabrikası, AVM, kongre merkezi ve ofis projesinde merkezi havalandırma sistemlerimiz tercih edilmektedir.

Fancoil Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

2009 yılında başlayan tasarım ve belgelendirme faaliyetleri sonunda, yıllık 270 bin üretim kapasitesine sahip fabrikada üretilen fancoil cihazlarımız, düşük ses seviyesi ve yüksek verimleriyle yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda otel ve iş merkezinde tercih edilmektedir.

Kombi Üretim Tesisi / Hendek Sakarya

Ar-Ge çalışmalarına gösterilen önemle üretim yapan fabrikanın yıllık kombi üretim kapasitesi 220 bin adettir. Uzman ekip tarafından tasarlanmış kombilerimiz, sektörün en kaliteli bileşenleri kullanılarak, %100 güvenlik, fonksiyon, sızdırmazlık ve basınç dayanımı testlerinden geçerek, robotlar ile yapılan %100 görsel kontrol sistemleri ile üretilmektedir. CE belgelendirmeleri, Avrupa’nın akredite laboratuvarları tarafından yapılmaktadır.

Daikin Avrupa Hakkında

Daikin Europe N.V., Daikin Industries Ltd.'nin bir bağlı ortaklığıdır ve EMEA iştirakinde yaklaşık 13.000 çalışanıyla Avrupa'nın önde gelen klima, ısı pompası ve soğutma ekipmanları üreticisidir. Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, İspanya, Türkiye, Avusturya ve İngiltere merkezli 14 büyük üretim tesisine sahiptir. Daikin Europe Group'un merkezi Belçika'da olup, Oostend, Gent ve Brüksel'de ofisleri bulunmaktadır. Şirket 1973 yılında kurulmuştur. Isıtma ve iklimlendirme endüstrisinde 48 yılı aşkın tecrübesiyle Daikin, Avrupa’da ısı pompası teknolojisinde pazar lideridir. Şirket, ticari uygulamalar için Daikin VRV ve özel ısıtma uygulamaları için Daikin Altherma serisiyle piyasada tanınmaktadır. Avrupa pazarına yönelik cihazların %85'inden fazlası Avrupa'da üretilmektedir.

Daikin Japonya Hakkında

Osaka-Japonya’da 1924 yılında kurulan Daikin Industries Ltd., 97 yıllık tecrübesi ile sadece ısıtma, soğutma alanında faaliyet göstermektedir. Bugün 160 ülkede 24 milyar doları bulan cirosu, 85 binden fazla çalışanı ve 100’den fazla üretim merkezi ile dünya ısıtma, soğutma, havalandırma ve flurokimyasal ürünlerinde sektör lideridir. Konut, ticari ve endüstriyel iklimlendirme uygulamaları için müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını gözeten Daikin, tüm dünyada ürün geliştirme alanındaki öncü yaklaşımları ve entegre çözümlerinin rakipsiz kalitesi ve kullanışlılığı ile tanınmaktadır. Daikin Türkiye'nin de bünyesinde yer aldığı Daikin Europe N.V., 1972 yılında Avrupa pazarına yenilikçi ürünlerini sunmak için Belçika Oostende’de kurulmuştur. Daikin Industries Ltd.’in yüzde 100 iştiraki olan Daikin Europe N.V., 13.000 çalışanı, Belçika, Türkiye, Çek Cumhuriyeti (2), Almanya, İtalya, Avusturya, ve İngiltere'deki 8 üretim tesisiyle Avrupa'nın en büyük klima, ısı pompası ve soğutma cihazı üreticisidir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/botas-genel-mudurluk-binasinin-tercihi-daikin_190211.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!