Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bozoğlu'nun Bornova İşi de Feshediliyor

Aliağa-Menderes ve Üçyol-Üçkuyular metro hatlarında çalışmaları tamamlayamayan Bozoğlu İnşaat'ın Bornova'daki metro anlaşması da feshedilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut 11 kilometrelik Bornova-Üçyol metrosuna ek olarak yapmayı planladığı Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez hattında yüklenici firma Bozoğlu İnşaat'a verilen 20

Yeni Asır Gazetesi
Bozoğlu'nun Bornova İşi de Feshediliyor

Aliağa-Menderes ve Üçyol-Üçkuyular metro hatlarında çalışmaları tamamlayamayan Bozoğlu İnşaat'ın Bornova'daki metro anlaşması da feshedilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin mevcut 11 kilometrelik Bornova-Üçyol metrosuna ek olarak yapmayı planladığı Ege Üniversitesi Hastanesi-Bornova Merkez hattında yüklenici firma Bozoğlu İnşaat'a verilen 20 günlük cezalı ek süre doldu. Firmanın süre uzatım talebini reddederek 2.5 milyon TL'lik avans teminat mektubunu nakte çeviren belediyenin, sözleşmeyi birkaç gün içinde feshetmesi bekleniyor.

İkinci iptal

Verilen cezalı sürenin dolumu hafta sonuna denk gelirken, firmanın yaklaşık 4 milyon TL'yi bulan kati teminat mektubu da hafta başında gönderilecek fesih yazısı ile birlikte nakte çevrilip gelir belediye kasasına gelir olarak kaydedilecek.

"İzmir'i demir ağlarla örülecek" sloganı ile yola çıkan,  kentin birçok yönünde raylı sistem çalışmalarını başlatan Büyükşehir Belediyesi'nin Üçyol-Üçkuyular metro hattında yaşadığı şok devam ederken, Bornova metrosunda verilen süre doldu. Yaklaşık 5 aydan bu yana çalışmaları durdurulan Ege Üniversitesi Hastanesi'nden başlayarak Bornova Merkez'e ulaşacak üç istasyonlu 3.4 kilometrelik metro hattı çalışmalarını yürüten Bozoğlu firması ile ipler kopma noktasına geldi. Belediyenin verdiği süre dolarken, ihalenin feshedilmesi için çalışmalar başlatıldı. İzmir raylı sistem çalışmalarını sırtlayan ve uzun zamandır birçok yerde inşaat çalışmaları yapan Bozoğlu İnşaat'ın finans durumundaki sıkıntı, tüm projeleri altüst etti. Aliağa-Menderes üzerinde 6 istasyonun ihalesini iptal ederek çalışmaları Bozoğlu'nun elinden alan belediye, ikinci iptal için düğmeye bastı.

Üçyol-Üçkuyular çıkmazda

Bozoğlu İnşaat'ın İzmir'de yürüttüğü en büyük proje olan Üçyol-Üçkuyular hattında çalışmalar, geçen hafta durmuştu. Firma yetkilileri, inşaat alanında bulunan malzemelerin tespitini yapmaya başladı. Bu zamana kadar yaptıkları harcamaları, malzemelerin değeri ve stokları üzerinde çalışan şirkete verilen süre, önümüzdeki günlerde dolacak. Üçyol-Üçkuyular metrosu için 12 Ağustos'ta, 20 günlük cezalı ek süre dolacak. Sürenin bitiminden sonra da firmanın burada aldığı 136 milyon TL'lik ihale bedelinin yüzde 6'sı olan 8.1 milyon TL'lik kati teminat mektubunun nakte çevrilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bozoglunun-bornova-isi-de-feshediliyor_71123.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!