Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Red Dot Ödüllü TegaLModerN...

Braas Rüzgar Tüneli'yle Performanslı, Uzun Ömürlü Çatılar

Çatı sistemini oluşturan tüm parçaların farklı iklim koşullarına uyumunu ve özellikle kiremitlerin materyal ömürlerini ölçümlemek için kullanılan Rüzgar Tüneli'yle, dünyadaki farklı yağış, rüzgar ve sıcaklık çeşitleri çatı sistemleri üzerinde birebir simüle edilebiliyor. Braas, bu simülasyonu doğru planlamak için dünyadaki birçok ülkenin 50 yıllık

yapi.com.tr
Braas Rüzgar Tüneli'yle Performanslı, Uzun Ömürlü Çatılar

Braas, ürünlerinin yüksek performans ve dayanıklılık özelliklerine sahip olması için yoğun AR-GE çalışmaları gerçekleştiriyor. Sistematik bir şekilde yürütülen AR-GE çalışmaları kapsamında son olarak Braas’ın Frankfurt-Almanya’daki merkezinde bulunan ileri teknolojiye sahip Rüzgar Tüneli kullanılıyor. Rüzgar tünelinde başta yeni geliştirilen ürünler olmak üzere bir çatı sistemini oluşturan tüm ürünler; performans testlerine tabi tutuluyor.

Çatı sistemini oluşturan tüm parçaların farklı iklim koşullarına uyumunu ve özellikle kiremitlerin materyal ömürlerini ölçümlemek için kullanılan Rüzgar Tüneli'yle, dünyadaki farklı yağış, rüzgar ve sıcaklık çeşitleri çatı sistemleri üzerinde birebir simüle edilebiliyor. Braas, bu simülasyonu doğru planlamak için dünyadaki birçok ülkenin 50 yıllık iklim koşullarını sürekli olarak takip ediyor, topluyor. Küresel ısınma sonucu daha da zorlu hale gelen iklim koşullarına birebir tabi tutulan çatı sistemleri ve kiremitler; rüzgar tüneli ve buna benzer birçok ileri teknoloji dayanıklılık testi sonrasında performans onayı alarak tüketicilerin beğenisine sunuluyor.2009 yılından beri Braas teknik merkezde 120 farklı kiremit ve çatı sisteminde uygulama yapılan Rüzgar Tüneli testi ile Braas’ın çatı uzmanı çalışanları, ürünlerin dünyadaki farklı tüm iklim koşullarına uyumunu gözlemleme imkanı buluyor. Her bir bölge için en az 4 farklı temsili senaryo yaratılıyor. Rüzgar, yağış miktarı ve çatı eğimi gibi birçok parametre değiştirilerek alternatif durumlar test ediliyor. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlayan, daha uzun ömürlü, yüksek performanslı çatılar üretilerek; Braas kalitesi sürdürülebilir bir hale getiriliyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/braas-ruzgar-tuneliyle-performansli-uzun-omurlu-catilar_82061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!