Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BREEAM'in Zirvesindeki Ofis Binası: ‘7 More London Riverside’

Londra'nın Southbank bölgesinde inşa edilmekte olan '7 More London Riverside' adlı ofis binası, tamamlandığında, en üst düzey ('outstanding') BREEAM derecesine sahip üç yapıdan biri olacak. '7 More London Riverside', aynı zamanda, İngiltere'de, ofis tipolojisinde bu dereceyi alacak ilk yapı.

yapi.com.tr
1 BREEAM'in Zirvesindeki Ofis Binası: ‘7 More London Riverside’

STRONG>Londra'nın Southbank semtinde inşa edilmekte olan '7 More London Riverside' adlı ofis binası, tamamlandığında, üst düzey (outstanding) BREEAM derecesine sahip üç yapıdan biri olacak. '7 More London Riverside', aynı zamanda, İngiltere'de, ofis tipolojisinde bu dereceyi alacak ilk yapı.

BREEAM (BRE Çevresel Değerlendirme Yöntemi / BRE Environmental Assessment method) derecelendirmesi; sürdürülebilir yapı tasarımında en iyi uygulamayı belirleyen çevresel bir standart ve İngiltere'de binaların çevresel performansını tanımlamak için kullanılıyor.

Foster + Partners imzası ve sürdürülebilir kimliğin yarattığı övünç

‘More London Development Ltd’ şirketi, sürdürülebilir kimlik belgeli son ana binası ile büyük gurur duyuyor. Foster + Partners tarafından tasarlanan ve toplam alanı 60 bin 884 metrekareyi bulan 10 katlı ofis binası; karbon tasarrufu önlemlerini, yenilenebilir enerji koşullarını ve verimli Bina Hizmetleri sistemini bünyesinde topluyor. Bu kapsamda binada; güneş kırıcılar, sıcak su üreten güneş panelleri, yeşil çatılar, ısı geri kazanım sistemleri ve tam otomatik Bina İşletme Sistemleri ile ölçüm imkânlarına yer veriliyor.

Üst düzey BREEAM'i kazanmada ne etkili oldu?

Üst düzey derecelendirmeyi elde etmedeki anahtar tasarım öğesi olarak, daha az karbon salımı sağlayan, üçüncü nesil "Biodizelle ateşlenen Kombine Soğutma, Isıtma ve Enerji Sistemi" [Bio-Diesel fired Combined Cooling Heating & Power (CCHP) Trigeneration system] gösteriliyor. Yeni tasarlanan sistem sayesinde, 2006 bina yönetmeliğinde belirtilenden yüzde 74 daha az karbondioksit salımı elde ediliyor.

Proje geliştiricileri de karbon ayakizini düşürmede rol aldı

Grontmij | Roger Preston & Partners, projenin tüm mühendislik işlerini üstlendi. Kiralayıcı PricewaterhouseCoopers (PwC) ise, BDP tasarım ofisiyle birlikte, karbon ayakizi hedefini düşürmeye odaklandı. İki kurumun bu etik değere sahip çıkarak onu sonuca ulaştırmadaki en büyük yardımcıları, '7 More London Riverside'ın sürdürülebilir temelli kimliği oldu.

Proje, A sınıfı enerji performansı sertifikasına da sahip

Grontmij | Roger Preston & Partners'ın Yöneticisi Matthew Thurston, "7 More London Riverside projesinin başarısından çok memnunum. Bu derece sayesinde, geliştircilerin ve tasarımcıların, binalardaki çevresel kimliğin önemini daha çok vurgulayacaklarını tahmin ediyorum. Projenin başarıya ulaşması BDP, Foster + Partners, MACE, müşterimiz More London Development Ltd ve kiralayıcıları PwC'nin ortak çabanın eseridir. 7 More London'ın, ayrıca 'A sınıfı enerji performansı sertifikası' ile ödüllendirilmiş olması da, projenin sürdürülebilir kimliğinin başka bir ispatı."

Haber, www.grontmij.com internet sitesinden derlenmiştir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/breeamin-zirvesindeki-ofis-binasi-7-more-london-riverside-_76346.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Mimari design değeri yüksek olan yapılar kaliteli yapılardır. Günümüz değerince her şeyin daha iyisi yapılmaya çalışılmalıdır. Ben de Columbia University, Urban Design & Achitecture'den Masterlı olarak mezun olduğum ve Amerika'da çalıştığım için her projenin daha iyisini yapacağıma dair kudreti kendimde buluyorum. Türkiye'de yerleşmiş bir yüksek mimar olarak bana da mimari proje yapılması için teklifte bulunulmasını sizden rica ediyorum. Saygılar. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!