Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTM, “Shingle”da Yıllık Üretim Kapasitesini 4 Kat Arttırdı

Su ve ısı yalıtım sektöründe ilklere imza atan BTM A.Ş. (Bitümlü Tecrit Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.), çağdaş ve dekoratif çatı kaplama malzeme

Ticaret
1 BTM, “Shingle”da Yıllık Üretim Kapasitesini 4 Kat Arttırdı

b>Su ve ısı yalıtım sektöründe ilklere imza atan BTM A.Ş. (Bitümlü Tecrit Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.), çağdaş ve dekoratif çatı kaplama malzemesi "shingle"da, Amerikan teknolojisini Türkiye’ye getirdi. 6 milyon dolarlık yatırımla, yeni bir makine parkuru oluşturan BTM, "shingle"da yıllık üretim kapasitesini 4 kat arttırarak, 2 milyon metrekareden 8 milyon metrekareye çıkardı.

BTM, yapılara çağdaş görünüm kazandıran, dekoratif, kolay uygulanan, esnek ve uzun ömürlü çatı kaplama malzemesi "shingle"da, üretimini 4 renk ve 2 modelden, 12 renk ve 3 modele yükseltirken; önümüzdeki dönemde 18 renk ve 5 modelde üretim yapmak için hazırlıklarını sürdürüyor.

Shingle üretimiyle, ithalatı büyük oranda önleyip, geniş ihracat potansiyeli yarattıklarına dikkat çeken BTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı C. Levent Ürkmez, "Dünya standartlarında gerçekleşen üretimimiz sayesinde, yurtdışından beklediğimizin üzerinde bir ürün talebiyle karşılaştık. Geçtiğimiz yıllarda 5 ülkeye "shingle" ihracatı gerçekleştiriyorduk. Yeni teknoloji sayesinde aralarında, Yunanistan, Romanya, Bulgaristan, Slovenya, Kosova, Makedonya, Benin, Mısır, Lübnan, Ürdün, İsrail, Irak, Suriye, Ukrayna, Kazakistan ve Azerbaycan’ın da bulunduğu 25 ülkeye satış yapacağız. 2004 yılında 2 milyon dolar, 2005’te 4 milyon dolarlık "shingle" ihracatı hedefliyoruz" diye konuştu.

6 milyon dolarlık yeni yatırımla, toplam çalışan sayısını 600’den 650’ye çıkardıklarını vurgulayan Ürkmez, şöyle devam etti: "2004 yılında shingle pazarında yüzde 50’lik bir paya ulaşacağız. Shingle, piyasada hızla yaygınlaşıyor ve ikame malların yerini alıyor. Artan üretim kapasitemiz ve ihracat potansiyelimizle, 2006’da, Türkiye’de yıllık 40 milyon metrekare olarak gerçekleşen çatı kaplama malzemesi pazarında yüzde 10’luk bir pay ile iddialı duruma geleceğiz. Grup olarak ciromuzu, 2004’te 80 milyon, 2005’te 100 milyon dolara yükseltme amacındayız."

BTM A.Ş.’nin 1998 yılında üretimine başladığı dekoratif çatı kaplama malzemesi "shingle", kırmızı, yeşil, gri, mavi, kırmızı kırçıllı, kahverengi kırçıllı başta olmak üzere, toplam 12 rengin yanı sıra; yaprak, yonca ve petekten oluşan 3 model seçeneğiyle sunuluyor.

Hafif, esnek, kolay uygulanan ve uzun ömürlü yapısıyla dikkat çeken "shingle", çatılara yük getirmiyor; çağdaş bir görünüm kazandırıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btm-shingleda-yillik-uretim-kapasitesini-4-kat-arttirdi_11772.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • sayın BTM yetkilileri, kütahya ilimiz kalkınmada öncelikli iller arasında ve ben emetliyim emet'e bir yatırım yapmayı düşünür müsünüz size yer konusunda yardımcı olabiliriz emetimiz ve belediyemiz yatırımlara aç ve açık bir ilçe belediye başkanımız da bu konularda size yardımcı olacaktır teşekkür ederim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!