Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

BTM'den Kurumsallaşma Yolunda Önemli Adım

BTM’de yürütülen kurumsallaşma çalışmaları kapsamında Maxit Eski Genel Müdürü Cem Baki Sinal, BTM'nin yeni Genel Müdürü olarak atanırken, BTM Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Fırat Oran da BTM’nin Kazakistan’daki şirketi Polpan KZ’nin koordinatörüğüne getirildi.

yapi.com.tr
BTM'den Kurumsallaşma Yolunda Önemli Adım

BTM’de yürütülen kurumsallaşma çalışmaları kapsamında Maxit Eski Genel Müdürü Cem Baki Sinal, BTM'nin yeni Genel Müdürü olarak atanırken, BTM Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Fırat Oran da BTM’nin Kazakistan’daki şirketi Polpan KZ’nin koordinatörüğüne getirildi. Şirketteki kurumsallaşma çalışmaları kapsamında Genel Müdürlük görevini Cem Baki Sinal’a devreden C. Levent Ürkmez,  BTM A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürecek.

Kurumsallaşma adına önemli bir adım daha attıklarını dile getiren Levent Ürkmez, “Dünya süratli bir değişim içinde. Artık aile şirketleri daha profesyonel bir şekilde yönetilmek zorundalar. Biz de bu çerçevede çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

BTM’de Genel Müdürlük koltuğuna oturan Cem Baki Sinal, ODTÜ Elektrik- Elektronik bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesinde Nükleer Enerji üzerine master yaptı. 1983 yılında Suudi Arabistan’da STFA Holding’in çimento fabrikasında elektronik ve bilgisayar sistemleri süpervizörlüğü yaptıktan sonra 1988’de Türkiye’ye dönen Sinal, bir yıl ABB Türkiye ve Ortadoğu Çimento Projeleri Sorumlusu olarak çalıştı. 1989’da Omya Madencilik’in Türkiye’deki fabrikasının kuruluşundan, fizibilite çalışmalarına, maden ocaklarının etkinleştirilmesine kadar her aşamasında aktif görev aldı ve 1997 yılına kadar bu firmaya hizmet verdi. Sinal, 1998-2008 yılları arasında Maxit Yapı Malzemeleri’nde Türkiye’nin de içinde bulunduğu, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Azerbaycan, Romanya, Özbekistan gibi ülkelerden sorumlu Genel Müdür olarak görev yapıyordu. Tarih, arkeoloji ve sosyal psikoloji, Sinal’ın özel ilgi alanları arasında yer alıyor.

BTM’nin Kazakistan’daki şirketi Polpan KZ’nin finansal, satış, idari işler, yönetim, ithalat-ihracat işlemleri konusunda tek sorumlu olarak TOO Polpan Insulation KZ firması Genel Müdürlüğünü denetleyecek ve Türkiye’deki ve yurtdışındaki şirketlerle koordinasyonunu sağlayacak Fırat Oran ise Central Missiouri State University’de işletme eğitimi aldı. Yine aynı üniversitede Endüstri İşletmeciliği üstüne yüksek lisans yaptı ve yurda döndü. İzmir Kemalpaşa’daki Levent Kağıt’ın değişik kademelerinde görev aldıktan sonra, Genel Müdür Asistanlığı ve ardından Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/btmden-kurumsallasma-yolunda-onemli-adim_64846.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!