Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Kasabada Plastik Su Şişeleri Yasak

Avustralya'daki bir kasaba Bundanoon... Bu kasabaların sakinleri son günlerde hayli telaşlılar. Bu telaşın nedeni ise kasabanın aldığı önemli bir karar onuruna düzenlenen tören. Bu tören kasabanın marketlerinin raflarından plastik su şişelerinin kaldırılması onuruna yapıldı. Kasabada plastik su şişesi kullanımı yasaklandı. Bu yasağı kasabanın

ntvmsnbc
Bu Kasabada Plastik Su Şişeleri Yasak

Avustralya'daki bir kasaba Bundanoon... Bu kasabaların sakinleri son günlerde hayli telaşlılar. Bu telaşın nedeni ise kasabanın aldığı önemli bir karar onuruna düzenlenen tören. Bu tören kasabanın marketlerinin raflarından plastik su şişelerinin kaldırılması onuruna yapıldı. Kasabada plastik su şişesi kullanımı yasaklandı. Bu yasağı kasabanın esnafı da destekliyor. Plastik su şişelerinin yerini tekrar kullanılabilir su mataraları alıyor.

Bundanoon'da plastik su şişelerinin kaldırılması için yapılan kampanyanın sözcüsü John Dee şunları söylüyor: "Politikacılar iklim değişikliği ile ilgili uğraşırken biz burada bir kasaba halkı olarak yerel düzeyde de bir şeylerin yapılabileceğini göstermek istedik. Bizim bu kararımız önemli bir fark yaratacak."

Aslında kasabada su şişelerinin yasaklanmasının bir başka nedeni daha var. O da Sidney'deki bir su firmasının Bundanoon'a gelip oradaki su kaynaklarından su alıp şişeleyip, satmayı planlaması... Kasaba sakinlerinden Huw Kingston, "Bu fikir bizi çılgına çevirdi. Suyu buradan alıp, kamyonlarla Sidney'e götürecekler. Sonra da plastik şişelere doldurup buraya geri getirecekler."

Plastik şişelerdeki su satımı,  çok fazla enerji tüketilmesi ve ardından plastik şişelerin de büyük bir kirlilik yaratması nedenleriyle çevrecilerin de tepkisini çekiyordu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-kasabada-plastik-su-siseleri-yasak_72893.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!