Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Mahalleye Girmek Çok Zor!

Çevresi tel örgülerle çevrili, giriş kapısı bulunan Marmaris'in Bayır Köyü'ne bağlı Ilgın Mahallesi site gibi yönetiliyor.

Radikal Gazetesievresi tel örgülerle çevrili, giriş kapısı bulunan Marmaris'in Bayır Köyü'ne bağlı Ilgın Mahallesi site gibi yönetiliyor. İki caddesi, altı sokağı bulunan, meydanındaki kitaplığıyla dikkat çeken 53 haneli Ilgın Mahallesi'nde 26 yıldır yaşayan Sabri Hekimoğlu, "Vahşi hayvanlarla, denize girmek için gelerek çevreyi rahatsız edenlerden korumak için çevreyi kapatıp, kapı yaptık" diye konuştu.

Mahallenin her türlü sorunuyla ilgilenen Hekimoğlu, mahalledeki 53 binanın 1980 yılında yapıldığını belirterek şunları söyledi: "Burada 200'e yakın insan yaşıyor. Yaz-kış sürekli oturan fazla olmadığı için mahallede kalabalık değiliz. Bir site gibiyiz. Herkes birbirini yakından tanır. Hiç sorun yaşanmaz."

'Hayvanlardan korunmak için'
Mahallenin dağın eteğinde olduğu için yaban domuzlarıyla sorun yaşadıklarını vurgulayan Hekimoğlu "Vahşi hayvanlar bahçe ve çevremize çok zarar veriyorlardı. Bu nedenle önce mahallenin çevresini tel örgüyle kapattık. Sonra baktık ki kapısız çok çirkin duruyor, biz de bunun üzerine kapı yaptırdık" dedi.

Yaklaşık 20 yıldır aldığı ücret karşılığı mahallenin bakım ve korunmasıyla ilgilenen Duran Çoban, "Denizimiz çok güzel. Günübirlik denize gelenlerin içinde art niyetli kişiler olabiliyor. Yanlarında aileleriyle gelenlere kapımız sonuna kadar açık" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-mahalleye-girmek-cok-zor_47629.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!