Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'Bu Ne Bitmez Yapılaşma Hırsıymış'

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Birlik Parkı'nın ticaret ve konut yapılaşmasına açan Ankara Büyükşehir Belediye Meclis kararına tepki göstererek, "Bu ne bitmez yapılaşma hırsıymış, Birlik Parkı kararını yine ve yeniden bıkmadan yargıya taşıyacağız "dedi.

yapi.com.tr
'Bu Ne Bitmez Yapılaşma Hırsıymış'

ANKA'nın haberine göre, Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ndan yapılan açıklamaya göre, Karakusunlar'da bulunan Birlik Parkı'nın konut ve ticaret alanı olması Büyükşehir Belediyesi tarafından bir kez daha gündeme geldi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında davaya neden olan Birlik Parkı davasında, Mahkeme parkın imara açan plan kararını iptal etmişti.Ancak Büyükşehir Belediyesi bu kez Birlik Parkını kentsel dönüşüm alanı ilan etmiş, Mimarlar Odası Ankara Şubesi bu kararı da dava etmiş ve mahkeme kentsel dönüşüm kararını da iptal etmişti.11 Şubat 2015 tarihiyle BüyükşehirBelediye Meclisinde yeniden Birlik Parkı'nın ticaret ve konut yapılaşmasına açan Meclis kararı alınması Mimarları kızdırdı. Candan "Bu ne bitmez yapılaşma hırsıymış, Birlik Parkı kararını yine ve yeniden bıkmadan yargıya taşıyacağız "dedi.

“Artık yeşil alanlarımızdan elinizi çekin”

Candan “Birlik Parkı, Çankaya bölgesinde yer alan yaklaşık 40 bin metre karelik bir yeşil alana sahip önemli bir yer. Büyükşehir Belediyesi Birlik Parkını 2011 yılından beri takibe alarak Parkı yok etmek amacıyla park alanını ticaret ve konut alanına çevirerek imara açmaya çalıştı. Mahkeme ısrarla bunları iptal etti.Halkla birlikte karşı çıktık.Kazandık.Şimdi Büyükşehir Belediyesi yeniden karar alarak Birlik Parkı'nı yapılaşmaya açmaya çalışıyor.Her yeşil alana göz diken ve ranta açmaya çalışan Büyükşehir Belediyesine yine dava açacağız.Artık yeşil alanlarımızdan elinizi çekin" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-ne-bitmez-yapilasma-hirsiymis_128863.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!