Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Semtte Evi Olanlar Dikkat!

İstanbul’un bir zamanlar kötü kokusuyla anılan "Altın Boynuz"u Haliç’in kentsel dönüşüm süreciyle birlikte büyük şirketlerin ilgi odağına girmesi, özellikle Hasköy’de gayrimenkul fiyatlarının yüzde 300’lere varan oranlarda artmasına yol açtı.

yapi.com.tr/AA
Bu Semtte Evi Olanlar Dikkat!

Hilton, Amplio gibi büyük şirketlerin, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve AK Parti İstanbul İl Binası’nın bulunduğu, büyük gayrimenkul firmalarının projelerinin yükseldiği Haliç’e geçen yıl ekim ayında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle Boğaz suyu akıtılmıştı.

Miniatürk ve Haliç Kongre Merkezi gibi turistik ve kültürel merkezlerin de yer aldığı Haliç’in yeni gözde mekanı ise, büyük holdinglerin ve müteahhitlerin ilgi odağındaki Hasköy oldu.

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Nizamettin Aşa, bölgede büyük projelerin yapılacağı beklentisinin gayrimenkul fiyatlarına da yansıdığını söyledi.

Belediye tesisleri, Koç Müzesi, Hilton Oteli ve Fatih Üniversitesi gibi projelerin bölgedeki gelişmede büyük rol oynadıklarını kaydeden Aşa, Hasköy’ün Beyoğlu yakasında merkeze en yakın semt olarak gelişmeden en fazla etkilenecek bölge olduğunu öne sürerek, ”Yaşanan gelişmeler ve yükselen beklentiler sonucunda son beş yılda Hasköy’de fiyatların yüzde 300 oranında arttığını söyleyebiliriz” dedi.

Şu anda Piripaşa Mahallesi’nde satılık arsa fiyatlarının 7.000 TL/metrekare ile 10.000 TL/metrekare aralığında olduğuna dikkati çeken Aşa, ”İstenilen ortalama bedeller, mevkisine ve imar durumuna göre 8.000 TL/metrekare seviyelerinde. Ancak talepler 5 ile 6 bin TL/metrekare seviyelerinde gerçekleşmektedir. Bu bedellerin son 5, özellikle son 3 yılda 1.500 ile 2.000 TL/metrekare olduğunu göz önüne alırsak üç yıllık ortalama fiyat artışının yüzde 300 olduğunu söyleyebiliriz” bilgisini verdi.

Şişli Bomonti’de yaşanan süratli yeniden yapılanma ile Hasköy’deki dönüşümü mukayese eden Aşa, ”Bomonti sanayi tesislerinin, fabrikaların, atölye gibi küçük-büyük imalathanelerin olduğu bir bölgenin konut veya ticari gayrimenkullere dönüşmesi şeklinde gerçekleşti. İmalathaneler konut alanı olarak değişim yaşadı. Hasköy’de yaşanması muhtemel süreçse mevcut konut imarlı arsaların ve binaların yine konut, turizm ve iş merkezleri olarak dönüşmesidir” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-semtte-evi-olanlar-dikkat_105951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!