Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Ülkede Hayat Var

Onduline Dünya Başkanı Jean-Louis Roques, Türkiye'ye yatırım yapmaktan memnun olduklarını ve diğer AB ülkelerine de tavsiye ettiklerini söyledi.

Akşam
Bu Ülkede Hayat Var

b>Onduline Dünya Başkanı Jean-Louis Roques, Türkiye'ye yatırım yapmaktan memnun olduklarını ve diğer AB ülkelerine de tavsiye ettiklerini söyledi.

Çatı ve cephe kaplama ürünlerinde dünyanın en büyük kuruluşlarından biri olan Onduline Dünya Başkanı Jean- Louis Roques, tüm AB ülkelerine Türkiye'ye yatırım için referans verdiklerini belirtti. Roques, 10 yıl önce Türkiye'ye yatırım yapma kararının ne kadar doğru olduğunu bugün kanıtladıklarını belirterek, '1994 kriz döneminde Türkiye'ye yatırım kararı aldığımda Grup içinde çatlak sesler vardı ama geçen yıllarla onlar da kararımı takdir ettiler. Türkiye'nin ekonomik ve sosyal yönetime güvenim var. Türkiye ekonomisi iyi ve güvenli şekilde yönetiliyor ve AB ülkelerinin ekonomik göstergelerine yaklaşıyor. Türkiye'yi Fransız sermaye gruplarına tavsiye ediyoruz. Türkiye sadece Fransa için değil, tüm AB sermaye grupları için doğru bir ülke. Ben Türkiye'nin AB'ye gireceğine inanıyorum. Politik alanlarda değil ama üye olduğum çevrelerde Türkiye'ye destek için elimden geleni yapıyorum' diye konuştu.

YENİ YATIRIM GELİYOR

Onduline Avrasya'nın 10. yılı nedeniyle Türkiye'ye gelen Roques, Türkiye ofislerini Ortadoğu, Kafkasya ve Avrasya bölgesinin merkez üssü konumuna getireceklerini de açıkladı. Roques, şöyle devam etti: 'Onduline Avrasya Grup içinde çok önem verdiğimiz bir şirket. 10 yılda Onduline Avrasya'nın Türkiye'deki pazar payı yüzde 1'den yüzde 18'e yükseldi. Önümüzdeki 5 yıl içinde hedefimiz, Onduline Avrasya'nın genel cirosu içerisinde yüzde 10 olan ihracat payını, 25 ülkenin bağlanmasıyla yüzde 50'ye çıkarmak. Bu doğrultuda kapasitemizi de ikiye çıkaracağız. Yeni üretim bandı için 7 milyon Euro'luk bir yatırım öngörüyoruz.'

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-ulkede-hayat-var_11540.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!