Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bu Yıl Hangi Renkler Moda?

Boyada bu yılın modası pastel renkler üzerine kurulu. Söz konusu renkler arasında, özellikle ikisi ön plana çıkmakta. ''Kese kağıdı rengi''ne olan ilgi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da devam ederken, en az onun kadar ''lila'' veya ''erguvan'' olarak adlandırılan renk de talep görüyor. Renk seçiminde iddialı olanlar ve çarpıcı olmak isteyenler, daha

Gazete Haber Türk
Bu Yıl Hangi Renkler Moda?

İnsan hayatında her alanda yaşanan değişim, iç mekan boyalarının renkleri açısından da yaşanırken, her dönem farklı renkler ön plana çıkıyor. Özellikle iç mekanların renk ve dokusunda, önceki yıllarda ''efekt'' olarak adlandırılan, ''hareketli boyalar'' ön planda iken, son zamanlara ise düz satıh boyaları tercih edilmekte.
       
Boyada bu yılın modası pastel renkler üzerine kurulu. Söz konusu renkler arasında, özellikle ikisi ön plana çıkmakta. ''Kese kağıdı rengi''ne olan ilgi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da devam ederken, en az onun kadar ''lila'' veya ''erguvan'' olarak adlandırılan renk de talep görüyor. Renk seçiminde iddialı olanlar ve çarpıcı olmak isteyenler, daha koyu renkleri tercih ediyor. Ortamda yumuşak bir hava yaratmak isteyenlerin tercihi ise daha açık renkler.
       
Zamanın ötesindeki renkler

Adana'da kurulu Uğur Boya Genel Müdürü Ümit Onatça, boya rengi konusunda modanın, özellikle televizyon programları ve dizileri ile yapı ve dekorasyon dergilerinden etkilendiğini kaydetti.
       
Her dönem belli renklerin moda olduğunu, ancak, insan ruhunda yarattığı etki nedeniyle, modası hiç bir zaman geçmeyen bazı renklerin de bulunduğunu kaydeden Onatça, ''Beyaz, saflık, sadakat ve temizliğini temsil ettiği içi halen sıkça tercih edilmekte. 'Mavi' ise gökyüzü ve denizi çağrıştırarak, verdiği huzur hissi nedeniyle tercih ediliyor'' dedi.
       
''Kırmızı''nın fiziksel enerjiyi, yaşamla dolup taşan istekleri ve doğal güçleri temsil ettiğini ifade eden Onatça, ''Ancak kırmızı, iddialı ve göz alıcı bir renk olduğu için, genellikle renk aralarında kısmi olarak kullanılmakta. Canlılığı ve aydınlığı tercih edenler genelde turuncuya yöneliyor'' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bu-yil-hangi-renkler-moda_76588.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!