Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Buca, Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı’na Üye Oldu

Buca Belediyesi; belediyeleri ortak paydada buluşturup iklim krizi, yoksulluk, adalet, ekonomik eşitsizlik gibi konularda ortak projeler hayata geçirmeyi hedefleyen ‘Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı’na üye oldu.

yapi.com.tr
Buca, Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı’na Üye Oldu

Buca Belediyesi, ‘Sürdürülebilir Kentsel Gelişim Ağı’na üye oldu. Yerel İzleme - Araştırma ve Uygulamalar Derneği (Yereliz) tarafından Türkiye’nin farklı bölgelerinden belediyeleri bir araya getirerek oluşturulan ağ ile sürdürülebilir kalkınma hedeflerinin hayata geçirilmesi için çalışmalar yürütülecek. Gelişim Ağı’nın Buca ayağını Buca Belediyesi Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ‘Sürdürülebilirlik Ofisi’ yürütecek.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; sürdürülebilir kalkınma amaçlarına hizmet edecek ağ sayesinde, yerellerin küresel ölçekli gündemlerle arasında bağ kurulacak. Kentin iklim krizi, yoksulluk, ekonomik eşitsizlik, yenilikçilik, sürdürülebilir tüketim, barış, adalet, kurumsal kaynakların ve yapıların güçlenmesi gibi toplam 17 başlıkta konu için özel çalışma yapılacak. Ele alınan konular teker teker ölçeklendirilip, değerlendirilerek döngüsel ekonomi vurgusunun süreklilik haline getirilmesi sağlanacak. Ağa üye olan belediyeler, hazırladıkları sürdürülebilir projelerini birbirleriyle paylaşma imkânına da sahip olacak.

 

 

Projenin, Buca’nın sürdürülebilir bir geleceği inşa edeceğini ifade eden Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, “Buca Belediyesi olarak oluşturacağımız sürdürülebilirlik stratejisi, sadece Buca’daki değil, yer kürenin her köşelerindeki insanları gözetmektedir. Bu ağ sayesinde belirlenen ortak amaçları, hayata geçireceğimiz projelerin odak noktasına koyarak sürdürülebilir bir kent için çalışacağız. Bu ağ ile belirlenen her hedef, yoksulluğu ortadan kaldırmak, gezegenimizi korumak, tüm insanların barış ve refah içinde yaşamasını sağlamak için evrensel eylem çağrısıdır. Yolumuz ne kadar uzun olursa olsun Buca’da öncelikle vatandaşlarımızın sorunlarının kalıcı çözüme kavuşturmak için önemli bir projedir.” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buca-surdurulebilir-kentsel-gelisim-agina-uye-oldu_180580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!