Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bülent Eczacıbaşı: İstanbul’un Tasarım Bienali 2012’de

Bülent Eczacıbaşı İstanbul’un 2012’de bir tasarım bienaline kavuşacağı haberini verdi. Eczacıbaşı, ilki 2012’de düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali için; “Uluslararası bir etkinlik olacak. Başlama vuruşu, AB tarafından ‘Dünya Tasarım Günü’ olarak ilan edilen 1 Ekim 2010’da düzenlenecek uluslararası konferans" dedi.

Cumhuriyet Gazetesi
Bülent Eczacıbaşı: İstanbul’un Tasarım Bienali 2012’de

STRONG>İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, yeni görevindeki ilk söyleşisini TÜSİAD’ın yeniden yayımlanmaya başlanan Görüş dergisi ile yaptı.

Eczacıbaşı, söyleşisinde İstanbul’un 2012’de bir tasarım bienaline kavuşacağı haberini verdi. Bülent Eczacıbaşı, ilki 2012’de düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali için; “Uluslararası bir etkinlik olacak. Bir dizi etkinlikten oluşan bir süreç sonunda gerçekleştirilecek. Başlama vuruşu, Avrupa Birliği tarafından ‘Dünya Tasarım Günü’ olarak ilan edilen 1 Ekim 2010’da düzenlenecek bir uluslararası konferans... Bienalin katılımcıları ve projeleri, oluşturulacak danışma kurulunun seçeceği bir küratör tarafından belirlenecek” dedi.

Tasarım konusunda Türkiye’de büyük bir birikim gerçekleştiğini söyleyen Eczacıbaşı, sözlerini şöyle sürdürdü: “Belki henüz tasarım ‘ekolümüz’ yok ama, olmaması için de nedenimiz yok. Sanatçılarımız dünyaya ulaşabildiğinde gerçekten ilgi görüyorlar. Öte yandan, sanayimizin rekabet unsuru olarak ‘yaratıcılığa’ ihtiyacı var. İnovasyon rekabetçiliğin önkoşulu artık. İstanbul Tasarım Bienali bütün bunların birleştiği yer olacak. Sanayi ile kültür-sanat dünyası arasında kalıcı bir köprü oluşturacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/bulent-eczacibasi-istanbulun-tasarim-bienali-2012de_78061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!