Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bulvar Krizi Üç Yıldır Bitmiyor

Muğla Kavaklıdere’nin Menteşe beldesinde, 800 metrelik Atatürk Caddesi’nin bölünüp 30 metresinin bulvara dönüştürülmesi ve Başkan Mesut Karataş’ın dünürü AKP il yöneticisi Mustafa Er’in adının verilmesi yine tartışılıyor.

Hürriyet EGE
Bulvar Krizi Üç Yıldır Bitmiyor

Muğla Kavaklıdere’nin Menteşe beldesinde, 800 metrelik Atatürk Caddesi’nin bölünüp 30 metresinin bulvara dönüştürülmesi ve Başkan Mesut Karataş’ın dünürü AKP il yöneticisi Mustafa Er’in adının verilmesi yine tartışılıyor.

Menteşe Belediye Meclisi Aralık 2009’da, 38 yıldır kullanılan, 800 metre uzunluğundaki Atatürk Caddesi’nin 30 metresini bulvara dönüştürdü. Bulvara Başkan Mesut Karataş’ın dünürü ve AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi müteahhit Mustafa Er’in adı verildi. Karara beş AKP’li kabul, dört MHP’li ret oyu verdi.

Konu, “Başkanın dünürüne jesti” ve “Atatürk’e saygısızlık” olarak nitelenip çeşitli platformlarda tepki gördü. Atatürk Caddesi levhasının boyanması, bakımsızlığı ve bir yıl önce dikilen dünürlününkünün çok daha büyük ve bakımlı olması yüzünden konu yeniden gündeme geldi.

Uygulamaya tepki olarak dokuz kez boyanan, yazıları silinen, ancak her seferinde belediye ekiplerince yenilenen Mustafa Er Bulvarı levhasının önünde toplanan MHP Belde Başkanı Gürsel Çizme, meclis üyeleri Cemal Dönmez, Şükrü İmran, Veli Mertoğlu ve CHP Belde Başkanı Mustafa Öztürk Karataş’a çağrıda bulundu.

Sadece Atatürk

Üç dönem meclis üyeliği yapan Dönmez, Atatürk adının kaldırılmak istendiğini ileri sürdü, şu görüşleri savundu:
“Atatürk Caddesi tabelası çıkarıldı. Caddenin ortasındaki tabela ise badanayla belirsiz hale getirildi. Oranın Atatürk Caddesi olarak kalmasını istiyoruz. Hem başkanın dünürü, hem de AKP’li yönetici olan Er’in adını dev panoya koyup Atatürk’ün adını silmeye çalışanlara karşı gerekirse hukuk mücadelesi başlatacağız. Bunları belirten 40 imzalı dilekçeyi belediyeye verdik.”

Heykelini dikerim

İki dönemdir başkan olduğunu belirtip seçildiğinde Atatürk Caddesi levhası olmadığını ileri süren Karataş da şunları söyledi:

“Mustafa Er dünürüm olur ama aynı zamanda beldemize maddi ve manevi yardımları olmuştur. Bu nedenle adını bulvara verdik. Dünürüm beldeme bir çivi çaktıysa heykelini de dikerim. AKP’liyim ama rakı da içerim, oyun da oynarım, namazımı da kılarım. Ancak Atatürk veya cumhuriyete karşı her hangi bir tavır içerisinde bulunmam söz konusu olamaz. Atatürk ve cumhuriyete laf uzatanın dilini keserim.”

Dünür Er: Yeni duydum kalkmalı

AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Er ise olayı ilk kez duyduğunu belirtip, şöyle konuştu: “Adımın bir bulvara verildiğinden, ayrıca buranın Atatürk Caddesi olduğundan bilgim yoktu. Çok şaşırdım. Belediyeden adımın yazılı olduğu levhanın kaldırılmasını istedim. Atatürk’ün adının önüne geçecek kadar bir şey yapmadığım gibi, bu davranışı asla doğru bulmuyorum. Belediye hemen Ulu Önder’imizin adına yakışır bir levhayı adımın olduğu yere koysun. Yoksa onlara hakkımı helal etm

http://www.yapi.com.tr/haberler/bulvar-krizi-uc-yildir-bitmiyor_76056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!