Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bunlar Siirt’te 90 Metrekarelik Köy Evi

Başbakanlık Basın Merkezi, Hürriyet’in dünkü manşetinde yeralan ve TOKİ’nin Siirt Bostancık’ta yaptığı 62 villanın tamamının Tayyip Erdoğan’a milletvekilliği yolunu açan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül ve akrabaları tarafından satın alınması ile ilgili haber konusunda açıklama yaptı. Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a bu konuyla ilgili hiçbir

Hürriyet Gazetesi
Bunlar Siirt’te 90 Metrekarelik Köy Evi

aşbakanlık Basın Merkezi, Hürriyet’in dünkü manşetinde yeralan ve TOKİ’nin Siirt Bostancık’ta yaptığı 62 villanın tamamının Tayyip Erdoğan’a milletvekilliği yolunu açan Siirt Belediye Başkanı Mervan Gül ve akrabaları tarafından satın alınması ile ilgili haber konusunda açıklama yaptı. Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a bu konuyla ilgili hiçbir şikayetin ulaşmadığı iddia edilen açıklamada, sözkonusu projedeki villalar için de ’90 metrekarelik köy evleri’ tanımı yapıldı.

Başbakanlık açıklamasında özetle şunlara yer verildi:
Siirt ili geneli değerlendirildiğinde TOKİ tarafından Doluharman Tarımköy ve Bostancık Tarımköy uygulamaları olmak üzere toplam 225 adet konuta yönelik Tarımköy uygulaması başlatılmıştır. Yine, Siirt ili genelinde Eruh, Cintepe, Merkez Pınarca köyü ve Merkez Evren’de de uygulamaya yönelik çalışma başlatılmış ancak yeterli talep sağlanamadığı için bu projeler iptal edilmiştir.

Siirt Bostancık Tarımköy projesi, bölgedeki baraj uygulamasından etkilenen yöre halkı için düşünülmüş, valilik nezdinde araştırma yapılmış, hatta bununla ilgili TOKİ Başkanı Sn. Erdoğan Bayraktar bizzat bölgeye giderek araştırma yaptıktan sonra projenin hayata geçirilmesine yönelik çalışmaları başlatmıştır.

Bu çalışmaların başladığı tarih Siirt ilinin şu andaki belediye başkanı Sn. Mervan Gül’ün seçildiği Mart 2004 tarihinden öncesine dayanmaktadır. Bununla birlikte projede ve bölgede yaşanan satış güçlüğü göz önüne alınarak Sn. Mervan Gül seçildikten sonra söz konusu proje, Belediye ile koordineli olarak yürütülmüştür.

Projede öncelikle 150 konut üretilmesi öngörülmüş olmakla birlikte, yeterli talep oluşmaması sebebi ile bu rakam 62 konuta indirilmiştir.

Söz konusu Tarımköy projesinde hak sahiplerine ilişkin listeler ilgili Belediye Başkanlığı tarafından TOKİ’ne iletilmekte olup, TOKİ tarafından hak sahiplerinin sözleşme imzalaması sağlanmaktadır.

Siirt Bostancık Tarımköy projesinde anılan konutlar, haberde iddia edildiği gibi villa niteliğinde olmayıp yaklaşık 90 metrekarelik köy evleridir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bunlar-siirtte-90-metrekarelik-koy-evi_59939.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!