Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Burada Trafo Olmaz'

Güzelyalı mahallesinde oturan vatandaşlar, binlerce kişinin buluşma noktası Güzelyalı Parkı'nın tam ortasına trafo kurulmaması için eylem yaptı, ancak isyana rağmen dev trafo, yeşil alana yapıldı. Tüm çağrılara kulak çıkanmasına tepki gösteren vatandaşlar, özellikle çocuklar için çok büyük risk taşıyan trafonun oradan kaldırılması için imza

Yeni Asır Gazetesi
1 'Burada Trafo Olmaz'

Güzelyalı mahallesinde oturan vatandaşlar, binlerce kişinin buluşma noktası Güzelyalı Parkı'nın tam ortasına trafo kurulmaması için eylem yaptı, ancak isyana rağmen dev trafo, yeşil alana yapıldı. Tüm çağrılara kulak çıkanmasına tepki gösteren vatandaşlar, özellikle çocuklar için çok büyük risk taşıyan trafonun oradan kaldırılması için imza kampanyası başlattı.

Güzelyalı Parkı'nın doğu kapısına yakın noktada zaten bir trafonun olduğunu hatırlatan vatandaşlar, çocukların oyun oynadığı, vatandaşların oturup sohbet ettiği alanın katledildiğini söylüyor. Çocukların başına bir felaket geleceğinden korkan vatandaşlar, "Buraya böylesine büyük bir trafo olmaz. Hem görüntü kirliliği yaratıyor, hem de çocuklarımızın hayatını riske atıyor" dediler.

Kocaoğlu'na çağrı

Parkta her gün yüzlerce çocuğun oyun oynadığını belirten Gülay Bayar, mahalle sakinleri adına şu açıklamayı yaptı:

"Trafo için daha uygun bir yer pekala bulunabilir. Çocuklarımızı parka gönderdiğimizde aklımız onlarda kalacak. Trafo kurulmadan önce yaptığımız girişimlerden hiçbir sonuç alamadık. Bu kez imza kampanyası başlattık. Vali Cahit Kıraç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na gideceğiz. Başkan Kocaoğlu'nun bu soruna acil çözüm bulacağını ümit ediyoruz. Mahalle sakinleri olarak trafonun parkın tam ortasına inşa edilmesine anlam veremiyoruz. Ağaçlık alanın yok edilmesi, doğanın katledilmesi demek. Semtimizin en güzel yeri, görüntü kirliliğine teslim edildi."

Mahallenin trafoya ihtiyacı olduğunu kabul eden vatandaşlar, "Trafonun güçlendirilmesi gerekiyor. Fakat bu isteğimiz yerine getirilirken, semtin en güzel yerinin bozulmasına da gönlümüz razı değil" diye konuştular.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burada-trafo-olmaz_65042.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Trafolar her kentte sorun. Bu bir zorunluluk deyip, kamu yararı kararı alıp çirkin trafo binalarını her yere dikmemeliyiz. İmar planlarında önceden yer ayrılmamışsa yer altında çözmeliyiz. Masraflı olur diyenlere de diğer yöntemin daha ağır toplumsal maliyeti olduğunu söyleyebiliriz. Her şey güzel ve yaşanabilir kentler için. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!