Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Burdurluların Trafik Sıkıntısı, Yapılacak Köprülerle Çözülecek

Burdur Belediyesi şehiriçi trafiğini kuracağı 4 köprü ile rahatlatacak. Köprüler yapıldıktan sonra Burdurlular şehiriçine uğramadan 4 kavşaktan şe

Zaman
Burdurluların Trafik Sıkıntısı, Yapılacak Köprülerle Çözülecek

urdur Belediyesi şehiriçi trafiğini kuracağı 4 köprü ile rahatlatacak.

Köprüler yapıldıktan sonra Burdurlular şehiriçine uğramadan 4 kavşaktan şehir dışına çıkabilecek. Belediye kuracağı 4 köprü ile Burdur'un trafiğini sorununa köklü çözüm getirecek. Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, 2 ay içinde Burdur'da yapacakları 4 köprü ile şehiriçi trafik sorununu çözüme kavuşturacaklarını söyledi. Şehiriçi trafiğini rahatlatmak için kuracakları 4 köprünün toplam maliyetinin 500 milyar lira olacağını ifade eden Başkan Akkaya, yapılacak 4 köprüyü 2 ay içinde hizmete koyacaklarını ifade etti.

Burdur Köprübaşı BP köprüsünün yapım çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi veren Başkan Akkaya, Köprübaşı BP köprüsü yapım çalışmalarının bir hafta içinde tamamlanacağını söyledi. Köprünün açılması ile birlikte Burdur Devlet Hastanesi'nin çift yönlü yol olacağını dile getiren Akkaya, yol genişliğinin 15 metre olacağını belirtti.

Yeni açacakları yola 2 metre kaldırım yapacaklarını vurgulayan Akkaya, BP Köprüsü'nün açılması ile birlikte Devlet Hastanesi 112 Acil Servis Ambulanslarının şehiriçi ve şehirdışı hasta ulaşımına süratli bir şekilde ulaşacaklarını kaydetti.

Burdur Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, "Burdurlulara seçim öncesi trafik sorununu çözeceğim diye söz vermiştim. Yapacağımız 4 köprü ile Burdur'un trafik problemini tamamen bitireceğiz. Köprübaşı BP köprüsü çalışmaları tamamlandı ve önüzmüdeki günlerde köprü üzerinden asfaltlama çalışmalarına başlayacağız. Dört köprünün yaklaşık maliyeti 500 milyar lirayı bulacak. 1987 imar planında 'Köprübaşı' mevkinde köprü yapılacağı belirtiliyor. Biz 18 yıl önceki imar planını hayata geçiriyoruz. İhalesi yapılan 4 köprünün tamamı 2 ay içinde bitirilerek, Burdurluların hizmetine girecektir. Bu konuda mazeret istemiyorum. Burdurlulara seçim öncesi verdiğim sözleri tek tek yerine getiriyorum ve 5 yıl içinde de getirmeye devam edeceğim." dedi.

Öteyandan Burdur'da araçların tek bir merkezde toplanması için Fidan Pazarı yakınlarında 30 dölümlük arsaya Kapalı Otopark yapacağını ifade eden Başkan Akkaya, köprü ve otoparkın hizmete girmesi ile birlikte Burdur'un şehiriçi trafiğinin rahatlayacağını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burdurlularin-trafik-sikintisi-yapilacak-koprulerle-cozulecek_24800.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!