Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'da Ulaşım Rahat Bir Nefes Alıyor

Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde trafik sıkışıklığına sebep olan binaları bir bir yıkıyor. Proje çerçevesinde 8 bina ve 2 arsanın kamulaştırıldığı Soğanlı Mahallesi'nde iş makinesinin koltuğuna oturup yıkımı başlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Yollar açılıyor, ulaşım rahatlıyor" dedi.

Yeni Şafak Gazetesiursa'da kent merkezinde yolların önünde engel teşkil eden binalar kamulaştırılarak yıkılıyor. 8 bina ve 2 arsanın kamulaştırıldığı Soğanlı Mahallesi'nde iş makinesinin koltuğuna oturup yıkımı başlatan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Yollar açılıyor, ulaşım rahatlıyor" dedi.

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'nın daha yaşanabilir bir kent olması için ulaşılabilir ulaşım hedefiyle çalıştığını belirterek, Nilüfer Caddesi'ndeki Ormanlar Yolu Caddesi'nin giriş ve dönüşünü daraltan kısımdaki iki katlı binayı yıktı. Büyükşehir Belediyesi bütçesinin üçte ikisinin ulaşım yatırımlarına ayrıldığını hatırlatan Başkan Altepe, "Trafikle ilgili kara noktayı çözmek için çalışıyoruz. Bugüne kadar Soğanlı'dan Alemdar'a giden araçlar burada birkaç manevra yapmak durumunda kalıyorlardı. 40 yıldan fazla zamandır yaşanan bir sorunu çözüyoruz. Osmangazi Belediyesi'ndeyken binayı kamulaştırma planına almıştık. Büyükşehir'de ise kamulaştırdık ve yıkıyoruz. Bu sayede Soğanlı Mahallesi, Alemdar, Sırameşeler ve Ormanlar Yolu rahatlamış olacak" diye konuştu.

Yollar Açılıyor Ulaşım Rahatlıyor

Bursa'nın tüm bölgelerinde kamulaştırmaların yapıldığını ifade eden Altepe, kent ulaşımına nefes aldıracak çalışmaların devam edeceğini sözlerine ekledi. İki arsa ile 8 binanın kamulaştırılıp yıkılacağına işaret eden ve yolun 7'den 15 metreye çıkarıldığını vurgulayan Başkan Altepe, "Yollar açılıyor, ulaşım rahatlıyor" diyerek iş makinesiyle 2 katlı binayı yıktı.

Soğanlı Mahallesi Muhtarı Adem Asa da Başkan Altepe'ye teşekkür ederek, "Başkanımız, Osmangazi Belediye Başkanı olduğu dönemde de mahallemize hizmet ediyordu, şimdi de bizi unutmuyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde hizmetlerin artarak devam edeceğine inanıyoruz" dedi.Mahalle sakinleri de Başkan Altepe'ye hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.


 

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursada-ulasim-rahat-bir-nefes-aliyor_74611.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!