Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'nın En Büyük Kentsel Dönüşümü İhalede

Bursa merkez Osmangazi Belediyesi'nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile işbirliği yaparak hayata geçireceği Bursa'nın en büyük kentsel dönüşüm projesi Doğanbey'de ikinci büyük adım atılıyor.

Zaman Gazetesi
Bursa'nın En Büyük Kentsel Dönüşümü İhalede

SPAN lang=EN> Bursa merkez Osmangazi Belediyesi'nin Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile işbirliği yaparak hayata geçireceği Bursa'nın en büyük kentsel dönüşüm projesi Doğanbey'de ikinci büyük adım atılıyor.

Yaklaşık iki hafta önce gerçekleştirilen 430 konutluk birinci kısım temel atma töreninin ardından şimdi de ikinci ve en büyük kısmın ihalesi yapılıyor. 1.174 lüks konutu kapsayan ikinci kısmın ihalesi Kamu İhale Kurumu tarafından onaylandı. İhale, 31 Ekim 2008 tarihinde Ankara'da yapılacak. Konuyla ilgili bilgi veren Osmangazi Belediye Başkanı Recep Altepe, birinci ve ikinci etap ihalesinin sonuçlandığını ve yaklaşık iki hafta önce bu kısmın temelinin atıldığını hatırlattı. "Proje kapsamında tapu devirleri ve yıkımlar da etap etap başlamıştı. Şimdi yapımlar da etap etap gerçekleşecek" diyen Başkan Altepe, ev sahiplerinin bir an önce evlerine kavuşması için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyledi. Altepe, "3. ve 4. etaptan oluşan ikinci kısmın ihalesi de yapıldıktan kısa bir süre sonra inşaata başlanacak. Bu kısmı önemsiyoruz. Çünkü inşaatın en büyük bölümünü oluşturmaktadır. Çok kısa bir süre sonra da, son etap olan 5. ve 6. etabın ihalesi yapılıp inşaatlarına başlanacak. Daha önce temeli atılan birinci kısmın 550 günde tamamlanması hedefleniyor. 3. ve 4. etapların da kısa sürede tamamlanması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz" dedi.

200 bin metrekarelik alanı kapsayan bölgede 970 civarında binanın yıkıldığını, ancak bazı mülk sahipleriyle halen davaların sürdüğünü de hatırlatan Başkan Altepe, "Davaların önemli bir bölümü kamulaştırma bedelinden kaynaklanıyor. Onlar da kısa süre içinde mahkemece karara bağlanacak ve bölgedeki çağdaş yerleşim alanı bir an önce yükselecek" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursanin-en-buyuk-kentsel-donusumu-ihalede_63111.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!