Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bursa'ya Coğrafi Bilgi Sistemi Kurulacak

Harita ve Kadastro Odası Bursa Şubesi Başkanı Ufuk Ay ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valiliği bünyesinde kurulan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Harita ve Kadastro Bursa Şubesi Başkanı Ufuk Ay, kurumun Bursa için önemine dikkat çekti.

Zaman Gazetesi
Bursa'ya Coğrafi Bilgi Sistemi Kurulacak

Harita ve Kadastro Odası Bursa Şubesi Başkanı Ufuk Ay ve yönetim kurulu üyeleri, Bursa Valiliği bünyesinde kurulan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Ziyarette konuşan Harita ve Kadastro Bursa Şubesi Başkanı Ufuk Ay, kurumun Bursa için önemine dikkat çekti. Oda olarak Bursa'nın afet envanterinin çıkarılması ve acil durum yönetimi için coğrafi bilgi sisteminin kurulması gerektiğini her fırsatta dile getirdiklerini belirten Ay, özellikle coğrafi bilgi sisteminin kurulmasında oda olarak destek verebileceklerinin altını çizdi.

Bursa İl Afet ve Acil Durum Müdürü İbrahim Tarı ise özellikle Harita ve Kadastro Odası Bursa Şubesi yönetiminden büyük destek beklediklerinin altını çizdi. Muhtemel bir afette Bursa'nın hazır olması için kurum olarak koordinasyon görevi yürüteceklerini belirten Tarı, öncelikle coğrafi bilgi sistemlerinin kurulmasına yönelik çalışmalar başlattıklarını söyledi. Kurumun 6 şube müdürlüğünden oluştuğunu ve çeşitli mühendislerden oluşan geniş bir kadroya sahip olduklarını belirten Tarı, AKOM ve Sivil Savunma Müdürlüğü ile koordineli çalışacaklarını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursaya-cografi-bilgi-sistemi-kurulacak_75936.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!