Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Büyükçekmece'deki 15 Kaçak İinşaata Mühür

24 Haziran seçimleri öncesinde Büyükçekmece ilçesi, Türkoba mahallesi, Tepecik Çayırlar mevkii su toplama havzasında kaçak inşaat girişimlerinin gerçekleşmesi belediyeyi harekete geçirdi.

yapi.com.tr
Büyükçekmece'deki 15 Kaçak İinşaata Mühür

Büyükçekmece Belediyesi'nde yer alan habere göre, bölgedeki kaçak yapılaşmaya karşı 24 saat nöbet sistemiyle mücadele veren Büyükçekmece Belediyesi imar müdürlüğü ve zabıta müdürlüğü ekipleri kaçak inşaatları tek tek tespit ederek mühürledi.

15 yeni kaçak yapı tespit edildi
Büyükçekmece ilçesi, Tepecik Türkoba Mahallesi Çayırlar Mevkii'nde arsası olan bazı vatandaşlar yasaları hiçe sayarak, su toplama havzasına kaçak inşaat yapmaya başladı. 2014 yılındaki yerel seçimler öncesinde de Büyükçekmece Belediyesi'nce bu bölgede kaçak yapıldığı tespit edilen 173 bina mühürlenerek yıkım kararı alınmış ve karar İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gönderildi. Büyükçekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü ekipleri, 24 Haziran seçimlerini yine fırsat olarak gören bazı vatandaşların 15 adet kaçak inşaat girişiminde bulunduklarını tespit etti. Kaçak yapıldığı tespit edilen bu inşaatlar Büyükçekmece Belediyesi ekipleri tarafından mühürlenirken, Zabıta Müdürlüğü ve İmar Müdürlüğü ekipleri bölgede 24 saat esasına göre nöbet tutuyor. Ayrıca imar denetim ekipleri de havadan ve karadan bölgeyi kontrol altında tutuyor.

"Hiç kimse yasaların üzerinde değildir"
Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kaçak yapılaşmaya karşı sürdürülen imar denetimlerini bizzat yakından takip ederek, seçimi fırsat olarak gören ve kaçak inşaat yapanlara asla izin verilmeyeceğini belirtti. Başkan Akgün, İmar Barışı kapsamı dışında kalan ve kaçak olduğu tespit edilerek mühürlenen kaçak inşaatlara ilişkin yıkım kararının önümüzdeki günlerde uygulamaya sokulacağını söyledi. Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da Büyükçekmece ilçesi sınırlarında kaçak yapılaşmaya izin verilmeyeceği dile getiren Başkan Akgün; "Kaçak inşaat yapmaya kalkışanları bir kez daha uyarıyoruz. Hiç kimse yasaların üzerinde değildir. Türkoba Mahallesi, Çayırlar mevkiinde kaçak olarak yapıldığı tespit edilen inşaatlar yıkılarak ortadan kaldırılacaktır" dedi.

Engellemelere karşı suç duyurusu
Ayrıca bölgede kaçak yapılaşmayı önlemek için görev yapan zabıta memuru ve imar müdürlüğü ekiplerini engellemeye yönelik girişim ve saldırıda bulunanlar içinde her türlü yasal girişimde bulunulacak. Yasalar çerçevesinde kamu görevi yapan belediye ekiplerine karşı mukavemet gösteren, görev yapmalarını engelleyenler olursa bu kişiler hakkında da suç duyusunda bulunulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukcekmecedeki-15-kacak-iinsaata-muhur_166496.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!