Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükerşen: İftira Gazetesi Dağıtılıyor

DSP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "kızı ve damadıyla birlikte, Büyükşehir Belediyesi’ne iş yapan şirketlere ortak olduğu" iddiasını yalanladı. Bu "yalan" iddianın yer aldığı gazetenin binlerce nüshasının siyasi çıkar uğruna Eskişehir sokaklarında bedavaya dağıtıldığını anlatan Büyükerşen, gazete dağıtımıyla ilgili

Radikal Gazetesi
Büyükerşen: İftira Gazetesi Dağıtılıyor

DSP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "kızı ve damadıyla birlikte, Büyükşehir Belediyesi’ne iş yapan şirketlere ortak olduğu" iddiasını yalanladı. Bu "yalan" iddianın yer aldığı gazetenin binlerce nüshasının siyasi çıkar uğruna Eskişehir sokaklarında bedavaya dağıtıldığını anlatan Büyükerşen, gazete dağıtımıyla ilgili fotoğrafları da gösterdi.

Büyükerşen dün düzenlediği basın toplantısında, iddialarda adı geçen şirketlerde kendisinin, kızlarının veya damadının herhangi bir sahiplik ilişkisi olmadığını söyledi. Kendisinin ve kızının geçmişte ilişkili olduğu şirketlerinse büyükşehire hiçbir iş yapmadığını vurguladı. Kendisinin iki çocuğu olduğunu, "kurgulanmış haberler" de ise "üçüncü" kızından söz edildiğini anlatan Büyükerşen, kızı olduğu iddia edilen Yasemin Tuna’nın nüfus cüzdanını da basına gösterdi.

Yalanın da bir mantığı olur

"21 Mart’ta bir ulusal televizyon kanalında ve 22 Mart’ta da bazı gazetelerde yayımlanan haberler gerçeği yansıtmıyor. Yalanın ve yanlışın da kendi içinde bir mantığı olması gerekir. Ama siyasi amaçla yapılan bu karalama ve çamur atma teşebbüsü bundan bile yoksun bulunmaktadır. Çünkü iki çocuğu olan beni, Yasemin Tuna adında üçüncü bir çocuk sahibi dahi yapabilmişlerdir."

Binlerce gazeteyi bedavaya dağıttılar

"Eskişehir’de binlerce gazeteyi bedava dağıtarak, bir kere daha suç işlemekten ve siyasi amaçlı linç girişiminde bulunmaktan kaçınmayan bu yayın kuruluşları, benim ve çocuklarımın kişilik haklarına da saldırmıştır. Şimdi, bir defa daha yargı önünde bunun hesabını mutlaka verecekler."

Satın alınmış sayfalar

"Anadolu Üniversitesi Rektörü’yken, Türkiye’nin ilk İletişim Bilimleri Fakültesi’ni kurarken, bir gün gelecek, bu memlekette dürüst ve akıllı gazetecilere, televizyonculara ihtiyaç olacağını düşünmüştüm. Ancak, ne yazık ki bugün basın ahlakının ne olduğundan bihaber birtakım insanlar, satın alınmış sayfalarda ve ekranlarda boy gösteriyorlar.

Bu haberler, onların ne kadar çaresizlik içinde olduklarını gösteriyor. Bu seçimlerde hezimete uğrayacaklarını, Eskişehirlilerin onları nasıl cezalandıracağını fark ettiler, çırpınıyorlar."

Büyükerşen bir ulusal gazetenin aynı iddiaları altı yıl önce 2003’te de ortaya attığını ve iftiracıların tazminata mahkûm olduğunu hatırlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyukersen-iftira-gazetesi-dagitiliyor_67660.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!