Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdareleri İstanbul’da Buluştu

Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdareleri, su, kanal hizmetlerinin yürütülmesi, gerekli tesislerin kurulması, görev ve yetkilerin dağılımı, yönetim kurulu görev ve yetkilerini kapsayan maddelerde düşünülen değişiklikleri hayata geçirebilmek amacıyla İstanbul’da bir araya geldi.

yapi.com.tr / AA
Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdareleri İstanbul’da Buluştu

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada daha önce Afyon’da yedincisi düzenlenen Türkiye Su ve Kanalizasyon İdareleri istişare toplantısında, idarelerin mevcut durumu, sorunları tartışııldığı, çözümlerine ilişkin önerilerin getirildiği ve bu önerilerin hayata geçirilmesi için bir komisyon kurulduğu anımsatıldı.

Açıklamada, 2560 sayılı İSKİ Kanunu’nda yer alan su, kanal hizmetlerinin yürütülmesi, gerekli tesislerin kurulması, görev ve yetkilerin dağılımı, yönetim kurulu görev ve yetkilerini kapsayan maddelerde düşünülen değişiklikleri hayata geçirebilmek amacıyla, Büyükşehir Belediyeleri Su ve Kanalizasyon İdareleri İstanbul’da bir araya geldiği bildirildi. Hukuk müşavirleri ve avukatların hazır bulunduğu çalışmalarda, su ve kanalizasyon idarelerinin mevzuatlarında yapılması düşünülen değişikler masaya yatırıldı.

İSKİ Genel Müdürlüğü’nün ev sahipliği yaptığı ve 2 gün süren komisyon çalışmalarına, Türkiye’nin dört bir yanından Su ve Kanal İdarelerinde görevli hukuk müşavirleri katılarak katkıda bulundu. Komisyon çalışmalarına İSKİ 1. Hukuk Müşaviri Mahmut Kocameşe ile Hukuk Müşavirleri Ercan Atasever, Harun Tuğrul, Mehmet Kaplan ve Zennure Ber iştirak etti.

Ayrıca toplantıya Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Osman Nuri Özcan, Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Zafer Öztürk, Antalya Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri İbrahim Kurt, konya Su ve Kanalizasyon İdaresi (KOSKİ) Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Ali Aydın, Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ) 1. Hukuk Müşaviri Beratiye Tankaş, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Veysel Kazan,  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 1. Hukuk Müşaviri Necmi Özen, Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSU) Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Suat Torlak, Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri İlknur Turan ve Trabzon Su ve Kanalizasyon İdaresi (TİSKİ) Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşaviri Mustafa Kurtuluş katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-belediyeleri-su-ve-kanalizasyon-idareleri-istanbulda-bulustu_128016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!