Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Büyükşehir Belediyesi Yer Gösteren Belediyelere Çok Amaçlı Salon Yapacak

Hazırlanan mimari projeye göre prefabrik yapıdan oluşacak çok amaçlı salonlar, bin 300 metre karelik kapalı alana sahip olacak. Spor ve servis alanları olmak üzere iki bölümden oluşan yapının 700 metre karelik alanında spor salonu yer alacak.

Zaman Gazetesi
Büyükşehir Belediyesi Yer Gösteren Belediyelere Çok Amaçlı Salon Yapacak

b>İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı çok amaçlı salon için 7 belediye yer belirledi. Büyükşehir Belediye Başkan Aziz Kocaoğlu'nun beldelere "çok amaçlı salon için yer gösterilsin" çağrısı cevap buldu. Yedi belediye başkanı salonların inşa edileceği alanları belirledi. Büyükşehir Belediyesi de projenin gerçekleşmesi için kolları sıvadı. Koyundere, Sasalı, Emiralem, Asarlık, Yukarıkızılca, Ayrancılar ve Yelki belediye başkanları, yerlerini belirleyerek Büyükşehir Belediyesi'ne bildirdi.

Beldelere yapılacak çok amaçlı salonların mimari projelerinin hazırlandığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Başkanlarımız, salonların yapılacağı alanları belirlemeye başladı. İnşa edeceğimiz prefabrik salonlar, belde halkının sosyal, kültürel ve sportif ihtiyaçlarını karşılayacak özellikleri taşıyacak. Böylece Büyükşehir Belediyesi'ne bağlanan küçük yerleşimlerin en önemli eksikliklerinden biri daha giderilmiş olacak. Teleskobik tribünlü salonlar, 6—7 ay gibi kısa bir sürede hizmete alınacak." dedi.

Hazırlanan mimari projeye göre prefabrik yapıdan oluşacak çok amaçlı salonlar, bin 300 metre karelik kapalı alana sahip olacak. Spor ve servis alanları olmak üzere iki bölümden oluşan yapının 700 metre karelik alanında spor salonu yer alacak. Spor salonunda açılıp kapanabilen 168 kişilik teleskobik tribün bulunacak. Spor salonunun diğer bölümünde ise 170 metre karelik sahne yer alacak. Düğün törenlerinde teleskobik tribünler kapatılarak sahne ve spor salonu birlikte değerlendirilebilecek. Salon ayrıca tiyatro gösterileri ve konserlerde de kullanılabilecek.

Yapının diğer bölümünde ise fuaye, içinde duş antrenör odası, bay ve bayan sporcu soyunma odaları, idari birim, bay, bayan tuvaletler, 60 metre karelik hem antrenman hem beceri kursu için kullanılabilecek geniş bir salon, sahneye yakın olan bölümünde ise mutfak yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-belediyesi-yer-gosteren-belediyelere-cok-amacli-salon-yapacak_47126.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!