Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir Fuar'da Tek Başına

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'de ESBAŞ yanında 330 dönümlük alanda, özel sektör ağırlıklı olarak kurmayı planladığı ve 5 yıldır üzerinde çalıştığı yeni fuar alanı ve 5 bin kişilik kongre merkezi projesinde önemli bir karar aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, projeyi de belediye olarak tek başlarına tamamlama kararı

Yeni Asır Gazetesi
Büyükşehir Fuar'da Tek Başına

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gaziemir'de ESBAŞ yanında 330 dönümlük alanda, özel sektör ağırlıklı olarak kurmayı planladığı ve 5 yıldır üzerinde çalıştığı yeni fuar alanı ve 5 bin kişilik kongre merkezi projesinde önemli bir karar aldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, projeyi de belediye olarak tek başlarına tamamlama kararı aldıklarını açıkladı. Kocaoğlu, aldıkları kararı ilk kez Yeni Asır Gazetesi'nin geleneksel fuar söyleşisi sırasında yazarımız Şevket Özçelik'e açıkladı.

Projede önemli oranda hissesi olması plananlanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) dahil tüm kuruluş ve kişilerle ortaklık bağları kalmadığını belirten Kocaoğlu, "Proje çizdiriyoruz. Oluşumu tek başımıza yüklendik. TOBB'tan vazgeçtik. Teşekkür ederiz gerçekten de yardımları için. TOBB da 15 kurum, kuruluş ve kişi de yardımcı olmaya çalıştılar. Ama, çok süre kaybettik. Hızlanmak için kendimiz devam etme kararı aldık" dedi.

Hedefe yakın oluruz

Gaziemir'deki Fuar Alanı'nda kongre merkezi kurma fikrinden de vazgeçtiklerini açıklayan Kocaoğlu, "Fuarı, Gaziemir'deki yeni yerine taşıdığımızda, Kültürpark'taki 23 bin 500 metrekarelik alanı kongre merkezi olarak düzenleyeceğiz. Düşündükçe, çalıştıkça, kent için yeni yeni projeler üretebiliyorsunuz. Kentin merkezindeki bu büyük salonları restore edip ses ve tecrit kalitelerini yükselterek çok büyük bir kongre merkezi yapmak, hatta Türkiye'nin en büyük kongre merkezini kazanmak gibi bir düşüncemiz var" dedi. "11 bin metrekarelik bir salona sahibiz. Orayı açılış toplantıları ile ihtiyaç olmadığında sergi salonu olarak kullanmak mümkün" diyen Kocaoğlu, şu bilgileri verdi:

"Diğer 3-4 holü de, kimini amfi, kimini açılır-kapanır sistemlerle büyültülüp küçültülecek toplantı salonları olarak düzenlenebilir. Sonuç olarak aynı anda 15-20 bin kişinin kongreye katılabileceği bir alandır burası. Böyle bir düzenlemeye gittiğimizde de, fuarlar ve kongreler kenti hedefimize daha yakın oluruz."

O zamana kalır mı?

"Yeni fuar alanı bu koşullarda ne zamana yetişir?" şeklindeki soruyu, "Bana süre sormayın, veremem!" diye yanıtlayan Kocaoğlu, "Başkanlık döneminizin sonuna yetişir mi?" sorusu üzerine ise, "O zamana kalır mı hiç!" dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-fuarda-tek-basina_71602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!