Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir Göç Projesi İçin Ankara’daydı

Projenin yürütülmesine ilişkin Çerçeve Antlaşması (Framework Contract) hakkında detayların görüşüldüğü toplantıda, proje şartnamelerinin (TOR-Terms of Reference-) yazılması konusu da ele alındı.

ibb.gov.trb>İBB AB İlişkileri Müdürlüğü, Devlet Planlama Teşkilatı öncülüğünde hazırlanan ve ortağı olduğu, “Büyük Çapta Göç Alan Yerler Olarak İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da Ekonomik ve Sosyal Entegrasyon Problemlerinin Çözümüne Destek Projesi” kapsamında, Ankara’da Merkezi Finans ve İhale Birimi yetkilileri ile bir araya geldi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB İlişkileri Müdürü Yaşar Karaca ve Merkezi Finans ve İhale Birimi’nden proje koordinatörü Fatma Koca’nın katıldığı toplantıda, AB İlişkileri Müdürlüğü personelinden projenin yürütülmesinde görevli, Abdullah Keskin, Dinçer Eroğlu, F. Betül Güney ve Volkan Çakmak da hazır bulundu.

Projenin yürütülmesine ilişkin Çerçeve Antlaşması (Framework Contract) hakkında detayların görüşüldüğü toplantıda, proje şartnamelerinin (TOR-Terms of Reference-) yazılması konusu da ele alındı. Toplantıda ayrıca, MFİB ile birlikte, Avrupa Birliği Genel Sekreterliği (ABGS)’nin de; ihaleye çıkılması için şartnamelerin hazırlanmasına teknik destek sağlaması konusu da gündeme geldi. Toplantıda son olarak, 18–22 Haziran tarihleri arasında projede pilot bölge olarak belirlenen Sultanbeyli Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, yabancı uzmanlarla birlikte, teknik şartnameyi hazırlaması konusunda da görüş birliğine varıldı.

“Büyük Çapta Göç Alan Yerler Olarak İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da Ekonomik ve Sosyal Entegrasyon Problemlerinin Çözümüne Destek Projesi” ile İstanbul’da göçün oluşturduğu olumsuzlukların; altyapı, eğitim ve sağlık başlıkları altında özellikle sokak çocuklarına yönelik oluşturulacak merkezde psikolojik destek, danışmanlık, eğitim kampanyaları ve sağlık taramalarıyla aşılması amaçlanıyor.

Avrupa Komisyonu ile Kasım ayında imzalanacak olan proje sözleşmesinde belirlenen toplam bütçesi, 12.886.975 € olan projenin, İstanbul için ayrılması öngörülen payı ise 3.509.185 €. İstanbul’da göçten en fazla etkilenen Sultanbeyli’nin pilot bölge olarak seçildiği proje kapsamında, göçten en fazla etkilenen kesim olan sokak çocuklarına yönelik pilot projeler geliştiriliyor.

Proje ile ilk olarak, göçün kent verilerine dayanarak ihtiyaç analizinin ortaya konulacağı, orta vadeli bir eylem planının geliştirilmesi de planlanıyor. Seçilen pilot bölgede, bir sokak çocukları merkezi kurularak, altyapısının geliştirilmesine yönelik kaynak aktarımının da yapılacağı proje ile ayrıca, söz konusu merkez aracılığıyla okuma-yazma, meslek ve sağlık eğitimlerinin verilmesi de düşünülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-goc-projesi-icin-ankaradaydi_54749.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!