Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir İmar Komisyonu'nda Altı Üye Değişti

İstanbul’da tartışılan imar planı tadilatlarına imza atan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, aralarında İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun da bulunduğu ihtisas komisyonlarının seçimlerini dün yaptı. Yerel seçimlerin ardından pazartesi günü açılışı yapılan yeni meclis, 21 ihtisas komisyonunun, 6 AKP’li ve 3 CHP’liden oluşan yeni üyelerini

Vatan Gazetesi
Büyükşehir İmar Komisyonu'nda Altı Üye Değişti

İstanbul’da tartışılan imar planı tadilatlarına imza atan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, aralarında İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun da bulunduğu ihtisas komisyonlarının seçimlerini dün yaptı.

Yerel seçimlerin ardından pazartesi günü açılışı yapılan yeni meclis, 21 ihtisas komisyonunun, 6 AKP’li ve 3 CHP’liden oluşan yeni üyelerini belirledi. Geçtiğimiz dönem İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı olan AKP’li Sefer Kocabaş yeni dönemde de aynı göreve seçildi.

CHP’nin üye sayısı 3’e çıktı

Eski üyelerden AKP’li Mustafa Demirkan ve Veli Sarıkaya görevlerine devam ederken, Metin Karakaş, Nurdan Yüzbaşıoğlu ve Temel Yaz’ın yerine İrfan Mert, Osman Demir ile Timur Soysal seçildi. CHP ise komisyondaki 2 olan üye sayısını seçim sonrası 3’e çıkarırken, yeni isimlerle yola devam kararı aldı. Geçtiğimiz dönemin tartışmaları isimlerinden biri olan Atalay Oğul, Meclisi’ne girmesine karşın komisyonda yer bulamadı. CHP’yi komisyonda Halit Sarıca, Mahmut Sedat Özkan ve Nevzat Şelimen temsil edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehir-imar-komisyonunda-alti-uye-degisti_68244.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!