Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyükşehir’den Küçükçekmece’ye 711 Milyon YTL’lik Yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Küçükçekmece’ye ulaşım, su, atıksu, dere ıslahı, çevre düzenlemesi, park-bahçe gibi alanlarda yaptığı toplam 162 milyon 252 bin YTL’lik yatırımlar zinciri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete alındı. Hizmete alınan yatırımlardan Küçükçekmece Gölü ağzı

ibb.gov.tr
Büyükşehir’den Küçükçekmece’ye 711 Milyon YTL’lik Yatırım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Küçükçekmece’ye ulaşım, su, atıksu, dere ıslahı, çevre düzenlemesi, park-bahçe gibi alanlarda yaptığı toplam 162 milyon 252 bin YTL’lik yatırımlar zinciri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla düzenlenen törenle hizmete alındı. 21 projeden oluşan yatırımlar ile ilçe belediyesince yaptırılan Cennet Kültür ve Sanat Merkezi, Cennet Diş Sağlığı ve Protez Merkezi, Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Kadın Sığınma Evi’nin hizmete alınma töreninde İstanbul Valisi Muammer Güler, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bürokratları ve vatandaşlar da yer aldı.

Hizmete alınan yatırımlardan Küçükçekmece Gölü ağzı çevre düzenlemesi ve sahile yapılan park, sosyal tesis, spor sahaları, bisiklet yolları ve dinlenme tesisleri sayesinde Küçükçekmece bölgenin turizm ve cazibe merkezi olacak. Açılışı yapılan yatırımlarla birlikte Küçükçekmece’ye 4,5 yılda yapılan yatırımların tutarı 711 milyon YTL’ye ulaştı.

Başbakan Erdoğan: “İstanbul’u dünyanın merkezi yapıyoruz!...”

Küçükçekmece Gölü kenarındaki amfitiyatroda düzenlenen törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Benim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına başladığım dönemde İstanbul’da su yoktu. Hava kirliydi. Tüm bu sorunları halledeceğiz dedik. Tertemiz bir İstanbul dedik. İstanbul’u bir dünya kenti, Dünyanın merkezi yapacağız dedik. Bizim bu anlayışımız bizden sonraki yöneticilerle de devam etti. Bizim İstanbul Sevdamız var. İstanbul’u bir marka haline getiriyoruz. Artık İstanbul’un otellerinde yer bulunmuyor. İstanbul bir kongre merkezi haline geldi. İstanbul dünyanın merkezi olarak yerini alıyor ve alacak. İstanbul dünyanın merkezi haline geldi ve gelecek” diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü; “Büyükşehir Belediyemizin yatırımlarıyla Küçükçekmece de İstanbul’un en nadide, en mümtaz yerlerinden biri haline geldi. Ben bir İstanbulluyum, bir İstanbul çocuğuyum. Çocukluğumda Küçükçekmece'nin ne halde olduğunu bilenlerden biriyim. İyi tanırım buraları. Buralarda gençliğimde gelip, futbol maçları yaptığımız günleri hatırlarım. Buraların ne durumda olduğunu, kaçak yapıların buralara nasıl yapıldığını çok iyi bilirim. Şimdi bu halini görünce, hamd olsun iftihar ediyorum. ‘İsteğimize, sevdamıza ulaşıyoruz’ diyorum. İnşallah daha iyi olacak.”

Küçükçekmece’ye 4.5 yılda merkezi yönetim, Büyükşehir ve ilçe belediyeleri olarak tam 196 eser kazandırdıklarını vurgulayan Erdoğan, ilçede 100 bin adet ağaç dikildiğini, gençler için 28 spor salonu yapıldığını, kültür ve sanat merkezi inşa edildiğini, engelliler için merkez yapıldığını, kadınlar için de ‘sığınma evi’ denilen, ancak kendisinin ‘huzur evi’ dediği bir merkez kurulduğunu anlattı. Küçükçekmece’de kaçak yapıya geçit vermediklerini ve 1350 aileyi gecekondudan alıp sağlıklı konutlara yerleştirdiklerini hatırlatan Erdoğan, ilçede Büyükşehir Belediyesi’nin 40’ın üzerinde yatırımının devam ettiğini ve açılan tesisler arasında 440 yataklı bir SSK hastanesinin de bulunduğunu dile getirdi. Erdoğan, “Biz size ne dedik; ‘Durmak yok, yola devam’ dedik. Bu tesisler hayırlı olsun. Asla yorulmayacağız. Asla bıkmak, bıkkınlık yok. Asla rehavet, duraksamak, durmak yok, yola devam” dedi.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3  |   4  |   5  |   6
http://www.yapi.com.tr/haberler/buyuksehirden-kucukcekmeceye-711-milyon-ytllik-yatirim_62857.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!