Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Büyüme Rakamları Açıklandı…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2010 yılı ilk çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi yılın ilk 3 aylık döneminde sabit fiyatlarla yüzde 11,7 büyüdü. Böylece en son 2004 yılının ikinci çeyreğinde ulaşılan yüzde 11,9’luk büyümeden sonraki en yüksek oranlı büyüme gerçekleşmiş oldu. Söz konusu dönemde, Gayri Safi Yurtiçi

yapiveri.com
Büyüme Rakamları Açıklandı…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2010 yılı ilk çeyrek büyüme rakamlarını açıkladı. Buna göre Türkiye ekonomisi yılın ilk 3 aylık döneminde sabit fiyatlarla yüzde 11,7 büyüdü. Böylece en son 2004 yılının ikinci çeyreğinde ulaşılan yüzde 11,9’luk büyümeden sonraki en yüksek oranlı büyüme gerçekleşmiş oldu. Söz konusu dönemde, Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) değeri ise cari fiyatlarla 243 milyar 258 milyon lira oldu.
 
GSYH, 2009 yılının ilk çeyreğinde yüzde 14,5 daralarak tarihi bir küçülmeye imza atmıştı. Büyüme aynı yılın son çeyreğinde ise yüzde 6 ile pozitife dönmüş, 2009’un tamamında ise ekonomi yüzde 4,7 daralmıştı.
 
2009 yılını yüzde 16,3’lük küçülme ile kapatan inşaat sektöründe de ivme pozitife döndü. 2010’un ilk üç ayında yüzde 8’lik büyüme kaydeden sektörün cari fiyatlarla değeri ise 9,6 milyar TL olarak gerçekleşti.
 
Aynı dönemde sabit sermaye yatırımları da yüzde 14,4 büyüdü. Bu dönemde özel sektör sabit sermaye yatırımları yüzde 22,1 büyürken, kamu sektörü sabit sermaye yatırımlarının yüzde 25,6 küçülmesi dikkat çekti.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/buyume-rakamlari-aciklandi_80780.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!