Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

‘Caddeleri Üstlenmeye Hazırız’

Anakent Belediyesi sorumluluk alanındaki Çankaya caddelerinin bakımsızlığı konusunda Çankaya Belediyesi öneride bulundu. Ankara’yı “ortak evimiz” olarak niteleyen belediye yönetimi, ihmal edilen Kızılay, Tunalı Hilmi, Turan Güneş gibi bölgelerde işbirliği önerdi.

Cumhuriyet Ankara
‘Caddeleri Üstlenmeye Hazırız’

Anakent Belediyesi sorumluluk alanındaki Çankaya caddelerinin bakımsızlığı konusunda Çankaya Belediyesi öneride bulundu. Ankara’yı “ortak evimiz” olarak niteleyen belediye yönetimi, ihmal edilen Kızılay, Tunalı Hilmi, Turan Güneş gibi bölgelerde işbirliği önerdi. Çankaya Belediyesi, “Eğer Anakent bu bölgelerde teknik, ekonomik güçlükler nedeniyle görevini yerine getiremiyorsa; Çankaya Belediyesi olarak bu görevleri üstlenmeye ve Anakent Belediyesi’ne destek sunmaya hazırız” değerlendirmesini yaptı.

Çankaya Belediyesi, Cumhuriyet Ankara’nın geçen hafta kapaktan gündeme getirdiği “Çankaya Caddeleri İlgi Bekliyor” başlıklı haber üzerine bir açıklama yaptı. Belli bir bölgenin ihmal edilmesinin ve geriliğe mahkûm edilmesinin faturasının o bölge insanına değil tüm Ankaralıya çıktığı vurgulanan açıklamada, Belediye Yasası’nın 73. maddesinde yapılan değişikliğin anakent belediyelerine “derebey yetkileri” verdiğine dikkat çekildi. İlçe belediyelerinin elini kolunu bağlayan mevzuatın değşitirilmesi istenen açıklamada, Tunalı Hilmi Caddesi’nin yaya bölgesi olması yönündeki önerilerinin de Anakent Belediyesi’nce reddedildiği vurgulandı. Açıklamada şu görüşler dile getirildi:

“İlçe belediyeleri ve Anakent Belediyesi’ni siyasi rakip olmaları bir yana dayanışma gösterilmesi gereken ‘komşular’ olarak görüyoruz. Kızılay, Tunalı Hilmi, Turan Güneş gibi kentin en merkezi yerleri bile, Çankaya Belediyesi sınırları içerisinde olduğu için Anakent Belediyesi’nce ihmal edilmektedir. Eğer Anakent Belediyesi’nin bu bölgelerde teknik, ekonomik güçlükler nedeniyle görevini yerine getiremiyorsa; Çankaya Belediyesi olarak bu görevleri üstlenmeye ve Anakent Belediyesi’ne destek sunmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isteriz.”

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/caddeleri-ustlenmeye-haziriz_84122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!