Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çakırlar, Zengin Turiste Babil Bahçeleri Kuruyor

Çakırlar Şirketler Grubu, Bodrum'da çok para harcamayı seven turistler için 'The Gardens of Babylon (Babil Bahçeleri)' projesini oluşturdu. Türkiye'de ilk kez butik otel, rezidans ve villa olanaklarının aynı anda sunulacağı proje, mayıs 2009'da tamamlanacak ve 40 milyon dolara malolacak.

Referans Gazetesi
Çakırlar, Zengin Turiste Babil Bahçeleri Kuruyor

Çakırlar Şirketler Grubu, Bodrum'da çok para harcamayı seven turistler için 'The Gardens of Babylon (Babil Bahçeleri)' projesini oluşturdu. Türkiye'de ilk kez butik otel, rezidans ve villa olanaklarının aynı anda sunulacağı proje, mayıs 2009'da tamamlanacak ve 40 milyon dolara malolacak. Proje kapsamında rezidans satın alan müşterilerin daireleri boş kaldığı zamanlarda işletilecek ve elde edilen gelirin yüzde 75'i daire sahibine verilecek.

Çakırlar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, Türkiye'nin son 20 yılda turizm alanında çok büyük gelişme kaydettiğini ancak yaşanan siyasi krizler nedeniyle gelişimin "iki ileri bir geri" sürdüğünü söyledi. Özellikle yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği "Herşey Dahil" sisteminin 5 yıldızlı otellerin hizmet kalitesini düşürdüğüne dikkat çeken Çakır, "Akdeniz çanağındaki yerimiz eşsiz olmasına rağmen, herşey dahil sistemi yüzünden fiyatlarımız İspanya'nın beşte biri kadar. Zengin turist çekmeyi başaramadık. 5 yıldızlı otellerimiz, 5 yıldızlı hizmet veremiyor" diye konuştu.

A+ müşterilere özel tatil köyü

Bodrum-Gümüşlük'te 40 bin metrekarelik alana inşa edilecek 'The Gardens of Babylon (Babil Bahçeleri)' projesi ile A ve A+ yerli ve yabancı turistler için yeni bir tatil anlayışı sunacaklarını ifade eden Çakır, Babil Bahçeleri'nden rezidans satın alan müşterilerin yıllık yüzde 14 kazançla dairenin fiyatını 7 yılda çıkarabileceğini söyledi. Dairelerin boş kaldığı zamanlarda kendileri tarafından işletileceğini ve elde edilen gelirin yüzde 75'inin daire sahibine verileceğini dile getiren Çakır, Gardens Of Babylon'un 74'ü deniz, 28'i göl manzaralı olan 104 rezidanstan oluşacağını kaydetti.

Çakır, 3 bin metrekarelik bir SPA Merkezi ile 2 bin metrekarelik estetik, botox ve detox merkezi de kuracaklarını söyledi. Çakır, en az 85 metrekare, en fazla 160 metrekarelik dairelerin 240 bin euro ile 600 bin euro arasında satışa sunulduğunu belirterek, "Dairelerimizde tekstil ve mermer ürünleri hariç herşey ithal. Şu ana kadar inşaatımızın yüzde 80'i bitti, dairelerimizin de yüzde 55'ini sattık" dedi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/cakirlar-zengin-turiste-babil-bahceleri-kuruyor_62033.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!