Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çalık Gayrimenkul, Halka Arza Hazırlanıyor

Feyzullah Yetgin, Çalık Gayrimenkul'ün yüzde 25-35 oranında hissesini bu yılın üçüncü çeyreğinde halka arz etmeyi planladıklarını bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Çalık Gayrimenkul, Halka Arza Hazırlanıyor

İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomi Forumu'nda (WEF) gazetecilerin sorularını cevaplayan Çalık Gayrimenkul Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, ''Çalık Gayrimenkul'ü 2013'ün sonbaharında halka arz etmeyi planlıyoruz. Yüzde 25-30 oranında bir hisse arzı yapacağız. Hazırlıklara başladık. Sonbaharda halka arzımızı gerçekleştireceğiz'' dedi.

Halka arza hazırlanan Çalık Gayrimenkul'ün önümüzdeki dönemde birçok büyük kapsamlı proje ile ilgilediğini vurgulayan Yetgin, ''Toplam portföyümüz 4 milyar dolar civarında'' diye konuştu.

Yatırımlarını hızla sürdürmek istediklerini dile getiren Yetgin, Karaköy’den Tophane'ye kadar uzanan sahil şeridinde konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri ve restoranların yer alacağı turizm merkezi Galataport konusuna da değinerek, ''Galataport ihalesiyle de yakından ilgileniyoruz. Bu projede yer almak istiyoruz'' dedi.

''Tarlabaşı Kentsel Yenileme'' projesindeki çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yetgin, Tarlabaşı'nda kamu ve özel sektör ortaklığı ile ilk yenileme projesinin gerçekleştirildiğini belirtti. Yetgin, Beyoğlu Belediyesi önderliğinde hazırlanan projede, Tarlabaşı'nda İstanbul'a yakışır, yaşanabilir ve güvenli bir yaşama merkezinin oluşturulmasını hedeflediklerini ifade etti.

Tarihi bölgeyi modern bir mimari ile buluşturduklarını ifade eden Yetgin; “Şu anda 269 binanın 188'i tescilli durumda. Buranın tarihi dokusunu korumaya büyük önem gösteriyoruz. İstiklal Caddesi'ne paralel yeni bir İstiklal Caddesi oluşacak. Alt katlarda kafeler ve restoranlar halkın rahatlıkla kullanımına açık olacak. Paris'teki Lafayette gibi olacak'' şeklinde konuştu.

Tarlabaşı’ndaki toplam 9 yapı adasında binaların orijinaline sadık kalınarak yenilendiğini belirten Yetgin, projenin ilk etabının 2016 yılında tamamlanacağını söyledi. Yetgin; “Beş senede bu noktaya geldik ve en zor dönemi bitirdik. Bu bölgede ofislerin metrekare fiyatları yaklaşık 7500 dolar, konutların da 4000-5000 dolar arasında olacak” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/calik-gayrimenkul-halka-arza-hazirlaniyor_104172.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!