Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çalışan Kişi Başına Üretim Endeksi Arttı

Çalışan kişi başına üretim endeksi, 2016 yılı son çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre imalat sanayi genelinde yüzde 3,32 artarak 116,37 değerine yükseldi.

yapi.com.tr / AA
Çalışan Kişi Başına Üretim Endeksi Arttı

Çalışan kişi başına üretim endeksi, imalat sanayi genelinde 2016 yılı son çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 3,32 artarak, 112,64 değerinden 116,37 değerine yükseldi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, 2016 yılının dördüncü çeyreğine ilişkin verimlilik istatistiklerini açıkladı.

Avrupa Topluluğu'nda Ekonomik Faaliyetlerin İstatistiki Sınıflaması baz alınarak yapılan hesaplamaya göre, çalışan kişi başına üretim endeksi, 2016 yılı son çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre, imalat sanayi genelinde yüzde 3,32 artarak, 112,64 değerinden 116,37 değerine ulaştı. Çalışılan saat başına üretim endeksi ise aynı dönemde yüzde 3,37 artarak, 115,94 değerinden 119,84 değerine yükseldi.

Bölümler itibarıyla bakıldığında önceki yılın aynı dönemine göre, çalışan kişi başına üretim endeksinde imalat sanayini oluşturan bölümlerden 13'ünde artış oldu. En büyük artışın yüzde 23,67 ile "temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatı", en büyük azalışın ise yüzde 10,77 ile "tütün ürünlerinin imalatı" bölümünde olduğu görüldü.

Çalışılan saat başına üretim endeksinde ise bir önceki yılın aynı dönemine göre en büyük artış yüzde 22,36 ile "temel eczacılık ürünlerinin ve eczacılığa ilişkin malzemelerin imalatı" bölümünde, en büyük azalış yüzde 9,65 ile "deri ve ilgili ürünlerin imalatı" bölümünde gerçekleşti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/calisan-kisi-basina-uretim-endeksi-artti-_156734.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!