Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Cami ve Tarihî Mekân Duvarlarına Estetik Ayar

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan ve yapıları korumak amacıyla inşa edilen yüksek bahçe duvarlarını yıkıyor.

Zaman Gazetesiayseri Büyükşehir Belediyesi, yeşil alan ve yapıları korumak amacıyla inşa edilen yüksek bahçe duvarlarını yıkıyor.

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Estetik Kurulu ayrıca, il genelinde göze hoş gelmeyen ve görüntü kirliliği oluşturan her türlü yapıya müdahale ediyor. İlk olarak binaların dış yüzeyleriyle işe başlayan kurul, yıllar boyunca hiçbir yenileme çalışması yapılmayan, boyası, sıvası dökülmüş yapılarda dış cephe düzenlemesi gerçekleştiriyor.

Estetik Kurulu Başkanı Mehmet Tarınç, yaklaşık bir yıl önce başlattıkları proje kapsamında 100'e yakın binada dış cephe düzenlemesinin yapıldığını söyledi. Peyzaj mimarı ve şehir planlamacılarının da yer aldığı bir ekip kurarak şehri karış karış dolaştıklarını ve göze hoş gelmeyen yapıları veya diğer unsurları tespit ettiklerini belirten Tarınç, "Görüntü kirliliği oluşturduğuna kanaat getirdiğimiz binalarda oturan şahısları uyararak sıva ve boya çalışmasının yapılmasını istiyoruz.” dedi. Tarınç, vatandaşların talepleri doğrultusunda, cami ve tarihî mekânların etrafında hapishane duvarı gibi gözüken yüksek bahçe duvarlarını yıkmaya başladıklarını, önümüzdeki günlerde tüm park ve camilerin yüksek bahçe duvarlarını yıkacaklarını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cami-ve-tarihi-mekan-duvarlarina-estetik-ayar_48799.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!