Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Camili Köyü UNESCO Koruması Altında

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Camili köyü, UNESCO’nun İnsan ve Biyosfer Programı kapsamında koruma altına alındı. Bitki örtüsü, hayvan çeşitliliği ve ormanlık alanlarıyla dikkat çeken Camili köyü, UNESCO’nun geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirdiği toplantı sonrası, 17 ülkeden 22 bölgeyle birlikte “Koruma altındaki biyosfer rezervi içeren

Cumhuriyet Gazetesi
Camili Köyü UNESCO Koruması Altında

Artvin’in Borçka ilçesine bağlı Camili köyü, UNESCO’nun İnsan ve Biyosfer Programı kapsamında koruma altına alındı. Bitki örtüsü, hayvan çeşitliliği ve ormanlık alanlarıyla dikkat çeken Camili köyü, UNESCO’nun geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleştirdiği toplantı sonrası, 17 ülkeden 22 bölgeyle birlikte “Koruma altındaki biyosfer rezervi içeren bölge” ilan edildi.

Proje ile dünyadaki biyolojik çeşitliliğin korunması, ekonomik kalkınma ve kültürel değerlerin devamlılığının sağlanması hedefleniyor. Türkiye’nin Gürcistan sınırında yer alan Camili köyü, Borçka’ya 45, Artvin il merkezine 75 kilometre uzaklıkta. Köy, ekoturizm amaçlı küçük pansiyon ve otellere sahip. Yeşilin her tonunu görülebilme olanağı bulunan Camili köyü, yürüyüş yolları ve doğa gözlem noktalarıyla da dikkat çekiyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/camili-koyu-unesco-korumasi-altinda_77028.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!