Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çamlıca Tepesi Anten Kirliliğinden Kurtuluyor

Yıllardır hem görüntü kirliliği yaratan hem de yaydıkları radyasyon nedeniyle insan sağlığını tehdit eden Çamlıca Tepesi üzerindeki televizyon vericileri, İBB tarafından tek bir anten kulesinde toplanacak. Çamlıca Ortak Anten Kulesi için uluslararası bir yarışma düzenlenirken ilk üçe girecek proje İstanbulluların beğenisine sunulacak.

Gazete Vatan
Çamlıca Tepesi Anten Kirliliğinden Kurtuluyor

Çamlıca Tepesi üzerinden yıllardır hem görüntü kirliliği yaratan hem de yaydıkları radyasyon nedeniyle insan sağlığını tehdit eden televizyon vericileri artık ortadan kalkacak. Bütün vericiler İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından tek bir anten kulesinde toplanacak.

Çamlıca Ortak Anten Kulesi için uluslararası bir yarışma düzenlenirken ilk üçe girecek proje İstanbulluların beğenisine sunulacak. En çok oyu alan proje hayata geçirilecek. Bu projeyle birlikte Çamlıca Tepesi’ne kurulacak tek bir antenle hem şehrin çeşitli yerlerinde yer alan antenler kaldırılarak görüntü kirliliği ve radyasyon tehlikesi bitirilecek, hem de İstanbul modern bir esere kavuşacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Çamlıca’da tahsis ettiği 14 bin metrekare alana kurulacak kule ve entegre tesislerin inşaat maliyeti Ulaştırma Bakanlığı tarafından karşılanacak. Kulenin uzunluğu ise 280 metre olacak. Proje, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun da onayından geçecek. 

http://www.yapi.com.tr/haberler/camlica-tepesi-anten-kirliliginden-kurtuluyor_77670.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!