Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çamlıca'daki TV Vericileri Kaldırılıyor

Ankara dönüşünde Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yapan Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokol çerçevesinde insan sağlığını tehdit eden ve çirkin görüntü oluşturan vericilerin kaldırılıp yerine 14 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak olan tek bir TV kulesinde toplanacağını söyledi.

CNN Türk
Çamlıca'daki TV Vericileri Kaldırılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Çamlıca Tepesi ve Kınalıada'nda bulunan tüm vericilerin kaldırılacağını ve kirliliğin son bulacağını açıkladı. Ankara dönüşünde Atatürk Havalimanı'nda bir açıklama yapan Kadir Topbaş, Ulaştırma Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki protokol çerçevesinde insan sağlığını tehdit eden ve çirkin görüntü oluşturan vericilerin kaldırılıp yerine 14 bin metrekarelik alan üzerine yapılacak olan tek bir TV kulesinde toplanacağını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Başkanı Kadir Topbaş bu projenin İstanbul için bir sembol olacağını belirterek, "Yaptığımız protokol çerçevesin de TV kulesinin yapımında uluslar arası ve yerel ölçekte katılımcıların bulunacağı bir yarışma düzenlenip ilk üç projeyi baz altına alacağız. Şehir hatları vapurlarında olduğu gibi halkımız hangi projeyi beğenirse o proje yapılacak.Yap işlet modeli ile yapılacak proje beğenildikten sonra arsası İstanbul Büyükşehir Belediyemize ait olan Çamlıca'da bulunan 14 bin metrekarelik alan üzerine TV kulesinin inşaatına başlanılacak" dedi.
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş son olarak, 2014-2016 yıllarına kadar Türkiye'nin tamamen dijital yayına geçeceğini ve bunun ilk adımının da İstanbul'dan başlayacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/camlicadaki-tv-vericileri-kaldiriliyor_74915.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!