Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çanakcılar Şirketler Grubu'na 'En Temiz Sanayi Tesisi' Ödülü

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 6 Haziran 2012 tarihinde Zonguldak AKM’de gerçekleştirilen törende Zonguldak Valiliği tarafından Çanakcılar Şirketler Grubu 'En Temiz Sanayii Tesisi' ödülüne layık görüldü. Çanakcılar Seramik A.Ş ve SERSA Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çanakcı, plaketini Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Öztürk’ten aldı.

Çanakcılar Şirketler Grubu'na 'En Temiz Sanayi Tesisi' Ödülü

Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında 6 Haziran 2012 tarihinde Zonguldak AKM’de gerçekleştirilen törende Zonguldak Valiliği tarafından Çanakcılar Şirketler Grubu 'En Temiz Sanayii Tesisi' ödülüne layık görüldü. Çanakcılar Seramik A.Ş ve  SERSA Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çanakcı, plaketini Zonguldak Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Öztürk’ten aldı.

Çanakcılar Şirketler Grubu toplam alanı 200 bin metrekare olan vitrifiye fabrikasında Creavit seramik sağlık gereçleri ve toplam alanı 80 bin metrekare olan fabrikasında ise Doxa Ofis Mobilyaları, Creavit banyo mobilyaları, klozet kapakları, gömme rezervuar ve Armica armatürlerini üreterek yurt içi ve yurtdışında pek çok noktaya ulaştırıyor. Grup, üretim tesislerindeki açık alanda hayata geçirdiği 'Botanik Alan' ve pelikanlardan flamingolara varan farklı hayvan türlerinin olduğu hayvanat bahçesi 'Doğa Fabrikası' konsepti ile dünyada bir ilk olma özelliğini taşıyor. Yine bu alan içersinde yer alan ve T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'özel müzeler' statüsünde değerlendirilen Arkeoloji ve Etnografya Müzesi de fark yaratan bir diğer unsur. Zonguldak Gökçebey ve Devrek’te yer alan fabrikalarında kullandığı geri dönüşüm teknolojileri ve sahip olduğu kalite belgeleri, su tasarrufu sağlayan ürünleri ve tünel fırınla atık baca gazlarındaki enerjiyi geri kazanarak ülkemize kaynak tasarrufu sağlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakcilar-sirketler-grubuna-en-temiz-sanayi-tesisi-odulu_100513.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!