Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çanakkale 2010 Kendi Kültürünün Başkenti

Çanakkale, 2010 yılında bir kültürel atılım için yola koyuldu. ‘Yerel Kültür Politikaları için Stratejiler’ başlıklı çalışma sırasında harekete geçen Çanakkale’deki sivil toplum kuruluşları, kendi programlarını oluşturdu. Kendi zengin kültürünü korumak, paylaşmak ve geleceğe bırakmak amacıyla yıl boyu devam edecek etkinliklerin üst başlığı

Radikal Gazetesi
Çanakkale 2010 Kendi Kültürünün Başkenti

Çanakkale, 2010 yılında bir kültürel atılım için yola koyuldu. ‘Yerel Kültür Politikaları için Stratejiler’ başlıklı çalışma sırasında harekete geçen Çanakkale’deki sivil toplum kuruluşları, kendi programlarını oluşturdu. Kendi zengin kültürünü korumak, paylaşmak ve geleceğe bırakmak amacıyla yıl boyu devam edecek etkinliklerin üst başlığı ‘Kültürümüz Budur Abiler’. ‘Çanakkale 2010’ etkinlikleri sergiler, konserler, panel ve konferanslarla sürecek. Çanakkale 2010 Girişimi ve Anadolu Kültür’ün birlikte gerçekleştirdiği proje kentin kendi kültür ve sanat insanlarıyla ulusal ve uluslararası sanatçıları biraya getirecek.

Etkinlikler bugün (9 Ocak 2009) saat 10.00‘da Eski Ermeni Kilisesi’nde sivil toplum temsilcileri ile Belediye Başkanı ve Vali’nin katılacakları açılışla resmen başlamış olacak. Ardından 11 Ocak’ta Sulukule Platformu’nun ilk etkinliğiyle faaliyetler başlayacak. 12 Ocak’ta piyanist Gülsin Onay da iki konser verecek. Onay, 13.00’te çocuklar için, saat 19.00’daysa yetişkinler için Çanakkale Süleyman Demirel Konferans Salonu’nda sahneye çıkacak. 23 Ocak’a kadar devam edecek Çanakkale 2010 Ocak ayı etkinlikleri sergi, panel ve konuşmalarla devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakkale-2010-kendi-kulturunun-baskenti_75638.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!