Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çanakkale Belediye Başkanı: Çöp Depolama Alanına Park Yapılacak

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentteki eski çöp deponi (çöplerin açık olarak toplandığı ve depolandığı yer) alanının imara açılacağı söylentilerinin asılsız olduğunu söyledi. Gökhan, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlendiği toplantıda, söz konusu bölgenin rehabilitasyon çalışmalarının tamamlandığını bildirdi.

Zaman Gazetesi
Çanakkale Belediye Başkanı: Çöp Depolama Alanına Park Yapılacak

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kentteki eski çöp deponi (çöplerin açık olarak toplandığı ve depolandığı yer) alanının imara açılacağı söylentilerinin asılsız olduğunu söyledi. Gökhan, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlendiği toplantıda, söz konusu bölgenin rehabilitasyon çalışmalarının tamamlandığını bildirdi. "Aklımız, fikrimiz rantta. Ufacık bir alan bulsak, hemen oraya apartman dikiyoruz." diyen Gökhan, eski çöp deponi alanının, AB projesi kapsamında ve mevzuata uygun bir şekilde kapatıldığını belirtti.

Ülgür Gökhan, bölgeye gaz bacalarının konulduğuna işaret ederek, böylelikle, çöp deponi alanının içindeki gazın tahliyesi sağlandı. Ama maalesef yeni alana geçişimiz biraz geciktiği için alt kısmında mevcut çöplerimizi dökmeye devam ediyorduk. Bittikten sonra geri kalan kısım da rehabilite edilip, kapanacak." dedi.

Bölgede imar plan tadilatı yaptıklarını ve buranın yeşil, park alanı olarak ilan edildiğini anımsatan Gökhan, şu bilgileri verdi:

"Dolayısıyla oraya bir konut değil, herhangi bir bina yapılması söz konusu değil. Buradaki toprağın delinmemesi lazım. Oraya bir kimyasal madde konuldu. Bunların hepsi saçma, ayrıca orası 20 yıl bizim sorumluluğumuz altında olacak. AB, bize hibeyi verirken şart koştu. Hiçbir çöp deponi alanının üzerine bina yapılması teknik olarak söz konusu değil."

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakkale-belediye-baskani-cop-depolama-alanina-park-yapilacak_71477.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!