Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çanakkale Savaşı

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç arasında patlak veren "Çanakkale Abidesi" tartışması karşılıklı suçlamalarla tırmanıyor. Bakan Koç'un TMB'ye yönelik "Çanakkale Abidesi'nin onarım işinden kaçmak" suçlamasına Birlik Başkanı Erdal Eren'den sert yanıt geldi.

Vatan Gazetesi
Çanakkale Savaşı

b>Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç arasında patlak veren "Çanakkale Abidesi" tartışması karşılıklı suçlamalarla tırmanıyor. Bakan Koç'un TMB'ye yönelik "Çanakkale Abidesi'nin onarım işinden kaçmak" suçlamasına Birlik Başkanı Erdal Eren'den sert yanıt geldi.

Koç'un iddiasının aksine, TMB'ye konuyla ilgili herhangi bir teklif gelmediğini, üyelerinin de konudan haberinin olmadığını Eren, Koç'u müteahhitlere çağrı yaptığı iddiasını kanıtlamaya davet etti. Eren, "Çanakkale Abidesi ve diğer tarihi eserlerinin onarımını bedelsiz yapmaya hazırız" dedi.

Başka birlik mi?
Turizm Bakam Koç, müteahhitler hakkında, "Çanakkale Abidesi'ni onarmak istemiyorlar. 108 müteahhidi çağırdık, hiçbiri gelmedi" demişti. Eren'in yanıti, "Ben Birlik Başkanıyım ama Bakan'ın bildiği, başka Müteahhitler Birliği mi var?" oldu.

Eren, "Bakan'a soruyorum; ya bizim bilmediğimiz birliğin bilgilerim verin. Ya da yaptığınız çağrıya ilişkin yazıyı gösterin" yorumunu da yaptı. Eren, Koç'la gayriresmi olarak çok defa görüştüğünü, her konuda sohbet ettiğini, ancak bu konuyla ilgili bugüne kadar tek kelime duymadığını sözlerine ekledi.

'Biz yapalım dedik ama ses çıkmadı'
Eren, üç yıl önce, Bakan Beşir Atalay'a TMB olarak sadece Çanakkale Anıtı'nın değil, Anıtlar Bölgesi'yle ilgili düşünülen bir çalışma için 'ellerinden geleni' yapacaklarını bildirdiklerini hatırlattı. Eren, "Ama sonra hükümetten konuyla ilgili ses seda çıkmadı" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/canakkale-savasi_47580.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!