Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çankaya Belediyesi’nden ‘Sosyal Belediyecilik’ Uygulamaları

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, göreve gelişlerinin 180 günü hakkında bilgiler aktardığı brifingde, Çankaya Belediyesi’nin bir yandan gereksinimi olan vatandaşlara yardım uygulamalarını sürdürürken asıl ağırlığı üretim ve istihdamı artıracak ve yoksul insanlara düzenli gelir getirecek projelere vereceklerini söyledi.

Cumhuriyet ANKARA
1 Çankaya Belediyesi’nden ‘Sosyal Belediyecilik’ Uygulamaları

Çankaya Belediyesi “Yeni Toplumcu Belediyecilik” olarak adlandırdığı yerel yönetim anlayışı ile Çankaya’da sosyal belediyeciliğin yeni bir örneğini hayata geçiriyor. Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, göreve gelişlerinin 180 günü hakkında bilgiler aktardığı brifingde, Çankaya Belediyesi’nin bir yandan gereksinimi olan vatandaşlara yardım uygulamalarını sürdürürken asıl ağırlığı üretim ve istihdamı artıracak ve yoksul insanlara düzenli gelir getirecek projelere vereceklerini söyledi.

Çankaya sınırları içerisinde yoksul insanlara gıda ve giyim alanında düzenli olarak yardım yaptıklarını, ayrıca yoksul aile çocuklarının eğitimlerini destekleyecek giyim ve kırtasiye yardımlarını sürdürdüklerini belirten Tanık, kentlerde son yıllarda olağanüstü biçimde artan yoksulluk ve işsizlik koşulları nedeniyle bu tür yardımların kaçınılmaz hale geldiğini ve Çankaya Belediyesi’nin yardımları kesintisiz bir biçimde devam ettireceğini söyledi. Tanık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

‘Yardımlar sürecek’

“Yoksullara dönük sosyal yardımları sürdüreceğiz. Ama bizim peşinde koştuğumuz toplumsal proje hiçbir vatandaşın kimseye muhtaç olmadan yaşabileceği bir toplum ve kenttir. Bu amaca ulaşmak için üretime ve istihdama dayalı yeni bir toplumsal dayanışma modelini Çankaya’da adım adım inşa etmeye niyetliyiz. ÇAYKA (Çankaya Yeniden Kazanım Projesi) ve ÇAÇOY (Çankaya Ahşap Çocuk Oyuncakları Atölyesi) projeleriyle engelli ve yoksul yurttaşların istihdamlarının sağlanmasının amaçlandığına dikkat çekerek, bu projelerle bir yandan ekonomik değerlerin atıl hale gelmesini önleyeceğiz. Diğer yandan işsiz ve engelli yurttaşların mesleki eğitimini ve istihdamını sağlayarak bu kesimlere düzenli gelir kazandıracağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/cankaya-belediyesinden-sosyal-belediyecilik-uygulamalari_73373.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Beyefendi aslinda 6 aydir hicbirsey yapmadim eskiden kalan uc bes seyi anlattim demek istemis. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!