Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çankaya'daki Bazı Tahsisler Kaldırıldı

Ankara Çankaya'daki Namık Kemal ve Yenişehir mahallelerinde bulunan ve mülkiyetleri Hazine'ye ait bazı taşınmazların tahsisleri kaldırıldı.

yapi.com.tr / AA
Çankaya'daki Bazı Tahsisler Kaldırıldı

Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Ankara Çankaya'daki Namık Kemal ve Yenişehir mahallelerinde bulunan, tamamının veya bir kısım paylarının mülkiyetleri Hazine'ye ait olan bazı taşınmazların ekonomiye kazandırılması amacıyla tahsislerinin kaldırılmasına ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulması Maliye Bakanlığı'nın yazısı üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.

Bu kapsamda söz konusu taşınmazların, tapu kütüklerinde yer alan şerh, beyan ve belirtmelere uyulmak, tarihi ve kültürel mirası ile kentsel sit niteliği ve bölgenin özgün yapısı korunmak kaydıyla aslına uygun bir şekilde ve ilgili mevzuatı uyarınca restore edilerek öncelikle Maliye Bakanlığınca veya Maliye Bakanlığınca uygun görülen hallerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ve diğer ilgili kamu kurum kuruluşları tarafından yürütülecek projeler kapsamında değerlendirilerek ekonomiye kazandırılması amacıyla tahsisleri kaldırıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cankayadaki-bazi-tahsisler-kaldirildi_123163.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!