Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Çankaya'daki Gecekondular Yıkılıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yaptığı açıklamada “Yasaların bize verdiği yetki ve sorumluklar doğrultusunda ilçemizdeki gecekonduları yıkıyor, Çankaya’nın çehresini daha da güzelleştiriyoruz” dedi.

yapi.com.tr
Çankaya'daki Gecekondular Yıkılıyor

Çankaya, planlı ve sağlıklı yapılaşmanın gelişmesi için ilçedeki gecekonduların yıkımını sürdürüyor.

Çankaya Belediyesi'nde yer alan habere göre, Çankaya Belediyesi ilçenin daha güzel bir çehreye kavuşması için çalışmalarına devam ediyor. İlçede, asfalt, kaldırım, park ve yeşil alan gibi çalışmalar tüm hızıyla sürerken bir taraftan da mahalle aralarında kalan gecekondular yıkılarak daha planlı ve sağlıklı yapılaşmanın önü açılıyor.

Taşdelen: "Her şey yasalar doğrultusunda"
Emlak Kulisi'nde yer alan habere göre konuyla ilgili konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, bütün işlemlerin yasalara uygun olduğunu söyleyerek, “Birçok konuda örnek bir belediyecilik sergilediğimiz Çankayamızda gecekondu yıkımlarını da yasaların bize verdiği yetki ve sorumluluklar doğrultusunda gerçekleştiriyoruz. Amacımız çarpık yapılaşmanın önüne geçerek ilçemizi daha da güzel hale getirmek” şeklinde konuştu.

Hızlı kentleşme, altyapı eksikliği ve plansız yapılaşma sebebiyle büyük kentlerin en büyük sorunu haline gelen gecekondular yıkılıyor. Eskimiş, tehlike arz eden ve terk edildiği için kötü niyetli kullanımlara açık hale gelmiş gecekondular başta olmak üzere belediye komisyonu tarafından tespiti, değerlendirilmesi sonucunda yıkım kararı çıkan tüm gecekonduların yıkım işlemleri yapılıyor.

6 ayda 69 yıkım gerçekleştirildi
Yapılan çalışmalarla halk sağlığını korumanın yanı sıra görüntü kirliliğinin ve çarpık yapılaşmanın da önüne geçen Çankaya Belediyesi, 2019'un ilk altı ayında toplam 69 gecekonduyu yıktı. Yasal süreci tam olarak uygulayan ve sürecin tamamlanmasının ardından yıkımı yapan Belediye ekipleri, Ocak ayında 15, Şubat’ta 11, Mart’ta 6, Nisan’da 14, Mayıs’ta 18 ve Haziran’da ise 5 gecekondu yıkımını yaptı.

Çalışmalarını, resmi kurumlarla da işbirliği halinde sürdüren Çankaya Belediyesi, Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı kapsamında da metruk ve harap yapıların yıkılması için Ankara Valiliği, Çankaya Kaymakamlığı, Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Halk Sağlığı İl Müdürlüğü ile koordineli biçimde çalışmalarına devam ediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/cankayadaki-gecekondular-yikiliyor_173834.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!