Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Çankaya'ya Artık Kadın Eli Değmeli

Yerel seçimlerde tüm gözlerin üzerinde olacağı Çankaya Belediye seçimlerinin en büyük sürprizlerinden Saadet Partisi’nin adayı Esra Acu Ankara Hürriyet’e konuştu. Acu, "Hak ettiği şekilde yönetilmeyen Çankaya’ya artık bir kadın eli değmeli" dedi.

Hürriyet Gazetesi
Çankaya'ya Artık Kadın Eli Değmeli

Yerel seçimlerde tüm gözlerin üzerinde olacağı Çankaya Belediye seçimlerinin en büyük sürprizlerinden Saadet Partisi’nin adayı Esra Acu, "Hak ettiği şekilde yönetilmeyen Çankaya’ya artık bir kadın eli değmeli" dedi.

Saadet Partisi’nden aday olma sürecini ve aday olduktan bugüne kadar geçen süreyi değerlendiren Acu, Çankaya hedeflerini şöyle anlattı:

"Saadet Partisi’nin belli bir imajı var ve itiraf etmeliyim ki benim de bu konuyla ilgili önyargılarım vardı. 'Bir sanatçı olarak, bir kadın olarak beni benimseyecek bir parti midir?' diye düşündüm. Bu süreçte Saadet Partisi’nin son kongresinde Numan Kurtulmuş’un seçilmesi ve bazı açılımlardan söz etmesini dikkatle takip ettim. Ardından bana böyle bir görev teklif edildikten ve kabul etmemin ardından hem parti yetkilileri hem de teşkilat beni bir kardeş, bir evlat gibi kabul etti. Einstein’ın 'Önyargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur' sözü vardır. Ben bu partiye geldiğimde tahminimden daha aydınlık bir yerde olduğumu gördüm. Yani benim için ön yargılar yıkıldı.

Gezinti değil maratona çıktım

Tabi ki yakın çevremden 'Oraya gitme' diyenler oldu. Ama şimdi hepsi beni destekliyor. Şekil üzerinden siyaset konusunda ülkemin çok vakit kaybettiğini düşünüyorum. Bu noktada önemli bir mesaj verdiğimi düşünüyorum. Kendimi bir değişimin temsilcisi olarak görüyorum. Çıktığımız yok bir maratondur, bir gezinti değil. Siyasette yerimi bulduğumu düşünüyorum. Çankaya’yı 'Başkent’in başkenti' olarak tanımlıyorum. Ama maalesef Atatürk’ün manevi miraslarından Çankaya hak ettiği şekilde yönetilmiyor. Halkın içinden biri olarak halkın iktidarında bir yönetime talibim."

İçki yasakları sözleri Soğuk Savaş söylentisi

"Seçimi kazanırsanız içkili yerlerle ilgili bir tasarrufunuz olacak mı?" sorusuna Acu, "Toplumun her kesimini kucaklayıcı bir anlayışla göreve talibim. Bu tip yasak ve kısıtlama söylentileri soğuk savaş siyasetidir. Yapıcı çözümler için buradayız. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değil" dedi. Acu şöyle devam etti:

"Çankayalı ile sosyal bir sözleşme yapacağız. Bunu Çankaya’nın meydanlarına, parklarına asacağız. Şeffaf bir yönetim olacak. İmar toplantıları basına açık olacak. Belediyenin tüm harcamalarına halk ulaşabilecek. Başına buyruk değil, danışan, birlikte proje üreten bir başkan olacağım. Muhtarlarımızla ve sivil toplum örgütlerimizle Çankaya’yı hak ettiği yere getireceğiz. Kadınlarımızın ve çocuklarımızın daha rahat ve güvende yaşadığı sosyal donatı alanları yaratacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/cankayaya-artik-kadin-eli-degmeli_67291.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!